Суспільство

Під Вінницею зі замерзлого ставка врятували лебідку, яка після втрати пташеня впала у депресію. Фото і відео

6 грудня 2021, 10:59

5 грудня у селищі Вороновиця, що за 20 кілометрів від Вінниці, місцеві жителі врятували лебідку, яка могла замерзнути на місцевому ставку. Пташку люди забрали до себе додому, де будуть глядіти до початку тепла.

Як розповідають місцеві, лебідка залишились на їх ставку, який називають Німецький після втрати дитя.

«На цьому ставку від весни була лебедина родина. Привели шістьох пташенят. А одне з них було кволе. І, під час осіннього вильоту, піднятись на крило так і не змогло. Лебідь з п’ятьма дитинчатами відлетіли, а от лебідка не кинула кволого», - каже Вінниця.info Олександр Ковінько, голова Вороновицької громади.

Кілька тижнів тому кволе пташеня загинуло.

«А тут вдарили морози. Стало шкода лебідку, намагалися її витягти з водойми, але вона була дуже агресивна. А от вчора зовсім збезсилила. Ми з жителями зрозуміли, що скоро може також загинути. Так, як на ставку з’явився лід, десь до двох сантиметрів, йти ним не було можливості. Підняли квадрокоптер. Ним заганяли пташку ближче до берега. А вже там сачками підхопили та витягли на землю», - продовжує Ковінько.

Лебідку забрали до себе місцеві жителі. Будуть її підгодовувати та оберігати.

«У пташки, після втрати дитя депресія. Будемо спілкуватися з орнітологами, як їй допомогти. Якщо що, спробуємо підкласти їй гусяче яйце. Може, відверне увагу? А загалом, дуже вдячний всім мешканцям за те, що долучилися до порятунку. Окрема подяка - Нагаєвському Дмитру, Гнатенку Григорію, Ковінько Назарові, Рабюк Сергію», - зауважує пан Олександр.


Нагадаємо, прокуратура Вінниччини встановлює причини загибелі сотні лебедів у Жмеринському районі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото і відео Вороновицької громади та Олександра Ковінько.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина лебідка депресія порятунок 
Матеріали по темі