Суспільство

Під Вінницею знову відродиться історія: проведуть реконструкцію бою 1945 року. Фото

16 серпня 2019, 16:46

7-8 вересня під Вінницею буде відтворено події травня 1945р.

На Ставці Гітлера, що у селищі Стрижавка, проведуть фестиваль військово-історичної реконструкціі "Жива історія: Вервольф. Вісмар 1945".

"На початку травня 1945-го, із заходу в напрямку міста Вісмар просувались частини британо-амеріканської коаліції. Здолавши слабкий опір Германських військ в районі містечка Гадебух, 2-го травня союзні частини зайняли Вісмар. Того ж дня зі сходу в місто війшли частини другого Білоруського фронту під командуванням маршала Рокоссовського.

Хоча організованого опору зі строни германських військ вже не було, проте в деяких частинах та поза містом, невеличкі групи німців, за підтримки одиниць бронетехніки намаглися атакувати, особливо частини РСЧА, але вже до 5-му травня опір був повністю припинений. 7-го травня відбулася зустріч фельдмаршала Монтгомері та маршала Рокоссовського, 12-го травня відбувся сумісний парад Перемоги у місті", - розповідає про історичні події майбутньої реконтрукції організатор фестивалю Віталій Головенько з громадської організації «Жива історія».

Для глядачів відтворення подій відбудеться з 7 вересня.

«Опівдні стартує урочисте відкриття загальним шикуванням. Діятимуть наступні табори: Німецька армія та їх союзники,
Радянська армія та їх союзники, США, Великобританія та їх союзники та УПА», - продовжує Головенько.
Наступного дня з 12:00 до 13:00 відбудеться відтворення умовного бою між Радянською армією та союзниками (США та Великобританія) і Німецькою армією (Вермахт, СС, національні підрозділи, фольскштурм)», - додав Головенько.

Вхід на захід за розцінками «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму» : для дорослих 20 грн., для дітей і студентів 10 грн. Фотозйомка 20 грн., відеозйомка 30 грн.
Вiнниця.info, фото надані організаторами.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця військова реконструкція Вервольф Жива історія 
Матеріали по темі