Культура

Підсвідомість людської душі в полотнах митців – у Вінниці відкрили виставку «Фантасмагорія»

11 лютого 2020, 09:58

10 лютого в регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки двох художників, Віктора Назарова та Ростислава Моцпана. Ідею спільної виставки, каже один з митців, вони виношували давно, але лише зараз наважилися її реалізувати. В перспективі, це не останній їхній спільний проект. Виставка носить назву «Фантасмагорія», себто, в назві відображається стиль їх робіт, в яких один сенс та зміст накладаються на інші.

Кожен з авторів на виставці показав більше 20 своїх робіт.

«Через глобальні катаклізми 20-го століття мистецтво змінило свої погляди: від реалізму до експресіонізму та маси інших течій, які почали висвітлювати темний бік підсвідомості людської душі. Що стосується мене, я теж не був осторонь цих подій. Поступово з цього всього я почав «варити» власне світовідчуття та сприйняття. І так склалось, що я їх знайшов на стику двох великих течій. В першу чергу, це сюрреалізм Сальвадора Далі. В американському періоді його життя, під час війни та в подальшому, він прийшов до таких складних поєднань колажу та інших речей, які створювали, в результаті, образну структуру, не пов’язану з просто одним зображенням. В нього вже в одному зображенні декілька зображень. Він з жіночих тіл складав череп, до прикладу. Це один зі струмочків, які затекли до моєї свідомості. Як і арт-стріт. Весь побутовий простір та вулиці, які існують в кожному місті та кожній країні, художники намагалися перетворити в арт-об’єкт, арт-простір. І вони намагалися додати певні елементи, які раптом, несподіваним чином давали нове сприйняття простору: тобто, відійти від рутини, від звичності», – розповідає про свою творчість Віктор Назаров.

Окрім мистецької діяльності, він займався значну частину свого життя, а саме – 30 років, педагогікою. Як сам автор зазначає, неможливо викладати дітям мистецтво, не працюючи над собою та не розвиваючись в мистецькому середовищі.

З Ростиславом Моцпаном, розповідає чоловік, вони познайомились, коли Віктор Назаров прийшов викладати до художньої школи, куди Ростислав прийшов навчатись в доволі дорослому віці – в 19 років. Це була перша їх зустріч. За іронією, згодом виявилося, що Одесі, в художньому училищі, вони навчалися в одного і того ж викладача з інтервалом в 10 років. І він вплинув в мистецькому питанні на їх обох. Так вони, можна сказати, отримали більше точок дотику в поглядах на образотворче мистецтво.

Як зазначив сам Ростислав Моцпан, їх об’єднує багатошаровість в їх картинах. Тим не менш, в стилях робіт відзначаються стійкі відмінності.

На противагу сюрреалізму та абстракціонізму Віктора Назарова, роботи Ростилава відзначаються більш традиційною складовою.

«Мене тут більше знають, як художника, котрий спеціалізується на сакральному мистецтві, оскільки я багато років займаюся дослідженням Подільської ікони, в мене є на цю тему статті та публікації. Сам я займаюся також розписом храмів. Працював з храмами і за кордоном. Я трошки в стороні показав свою ікону, оскільки тут більше презентовано світське мистецтво. Хоч я займаюся і світським мистецтвом, для мене головним залишається церковне, просто я його тут не показую», – розповідає Ростислав Моцпан.


«Я тут презентував декілька таких напрямків, які я розвиваю, це традиційний натюрморт, це портрет, це картини-притчі», – додає він. Окрім цього, автор виставив і багато імпровізаційних робіт. Деякі, як він каже, вдалі, деякі – ні, деякі – перевантажені сенсами.

Виставка триватиме до 23 лютого.

Нагадаємо, раніше у Вінниці відкрилася виставка робіт графіка Андрія Машковцева.

Вінниця.info

Теги: виставка картини 
Матеріали по темі