Суспільство

Після ДТП з отрутою на Вінниччині перевіряють криниці, у ставку перевищена кількість хімікатів

12 червня 2019, 12:38

12 червня фахівці розповіли про поточну ситуацію на Вінниччині, що склалася через потрапляння хімікатів до притоки річки Рось. У криницях села Збаржівка Погребищенського району вода безпечна, проте в ставку досі фіксують перевищення шкідливих речовин.

«Відповідно до результатів досліджень, на сьогодні у криничній воді с.Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак, у водоймі «Нижній ставок», в яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду «Тарга Супер» у водоймі перевищена від 200 до 600 разів», - зауважив Олександр Сорочан, інформує пре-служба ОДА.

Посадовець також повідомив про результати досліджень, проведених Інститутом екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя, що знаходиться у м.Києві.

«Профільний науково-дослідний інститут екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя володіє сучасними методами досліджень великого спектру отрутохімікатів. Фахівцями установи проведено лабораторні дослідження у місцях питного водозабору м.Біла Церква, де протікає річка Рось. Відповідно до результатів аналізу проб води, жодних отрутохімікатів не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, в яку безпосередньо потрапили речовини, немає настільки сильної течії», - підкреслив Олександр Сорочан.

У свою чергу, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мельник прокоментував результати лабораторних досліджень води у місцевих криницях.

«Враховуючи ситуацію, яка склалася, було прийнято рішення, щоб профільний науково-дослідний інститут у м.Києві став арбітражною установою. Протягом однієї доби фахівцям Інституту проведено дослідження понад 100 речовин. Варто сказати, що об’єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв'язок із нею через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі. На сьогодні розпочато дослідження двох партій води з місцевих криниць. 9 червня було взято проби води з криниць, які розташовані на прилеглих до водойм вулицях. Відповідно до результатів досліджень, у пробах води не виявлено залишкової кількості тих пестицидів, контроль яких ми маємо змогузробити», - зауважив Олександр Мельник.

За словами посадовця, 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом.

«Ми продовжимо проведення відповідних робіт, адже можливе переміщення речовин в тих чи інших формах. Це питання і надалі перебуватиме на контролі», - підкреслив Олександр Мельник.

Він також зауважив, що окрім проведеної роботи, заплановано проведення аналізу води у криницях тих сіл, які знаходяться нижче по течії.

Нагадаємо, що 9 червня у селі Збаржівка, Погребищенського району сталася ДТП. Під час транспортування інсектициду (хімічного препарату для захисту рослин від шкідників) автомобіль перевернувся в притоку річки Рось, яка протікає декількома областями – Вінницькою, Київською та Черкаською.

З’ясувалося, що хімікати були краденими. Злочинців розшукує поліція.

Вiнниця.info

Теги: ДТП річка 
Матеріали по темі