Події

Після обіду у школі Козятина 14 дітей та вчителів з отруєнням доправили до лікарні

13 вересня 2019, 15:44

12 вересня Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області отриманно повідомлення про груповий випадок захворювання дітей кишковою інфекцією. У загальноосвітній школі №2 у місті Козятин Вінницької області отруїлись учні, працівники навчального закладу та членів їх сімей.

«Фахівцями головного управління спільно з представниками структурного відокремленого підрозділу Козятинський лабораторний центр проведено епідрозслідування випадку. В його ході встановлено, що було госпіталізовано 14 осіб до лікарні у Козятині. З діагнозом гострий гастероколіт. Сальмонельоз під питанням», - повідомила Вінниця.info Тетяна Вороновська, заступник начальника управління начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування у справах і управління державного нагляду та дотримання санітарного законодавства.

Серед госпіталізованих, дев’ятеро дітей, які є учнями цієї школи.

«Також п’ятеро дорослих осіб. Троє працівників школи та членів їх сімей. При зборі харчового анамнезу встановлено, що під час перерви у школі діти вживали обід. Той складався з декількох страв. Серед них куряча відбивна», - продовжує Вороновська.

Обід до школи постачало підприємство, яке виграло тендер.

«У межах епідрозслідування проведено позапланове інспектування зазначеного закладу. За результатами підготовлено припис по виявлених недоліках. Притягнуто до відповідальності директора зазначеного закладу громадського харчування. Крім того винесено постанову на заборону тимчасову заборону діяльності даного закладу. Також, у ході епідрозслідування фахівцями відібрані харчові змиви. Харчові продукти. Методом раптовості обстежено персонал закладу громадського харчування, який постачав обіди у цю школу. Обстежували персонал на носійство кишкової групи інфекції та стафілококу», - констатує Вороновська.

Діти, яким стало зле після вживання обіду, нині знаходяться на стаціонарі у медзакладі райцентру.

«Я особисто відвідувала їх. Вони отримують адекватне лікування. Також, у межах епідрозслідування проводиться інший комплекс. Призупинено харчування у цій школі. З медичною сіткою активно ведеться розмова з батьками. Повідомляються звернення за медичною допомогою. У разі, якщо у дітей будуть прояви кишкової інфекції», - констатує Вороновська.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина Козятин школа отруєння обід лікарня 
Матеріали по темі