Місто

Півстоліття тому у Вінниці перед мерією знесли училище, щоб створити площу. Фотофакт

11 травня 2016, 14:46

 Вінниця у розрізі часу.  ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд Подільської перлини. Цього разу розповімо про історію головної площі міста – Майдану Незалежності.

Мало, хто знає, що півстоліття тому на площі знаходилося реальне двокласне училище. Вкінці 60-х років розпочалося будівництво приміщення міської ради, а вже у 1970-му навчального закладу не стало. Його знесли, аби створити площу, назвали яку в честь Леніна.

Через два роки, у 1972-му, в центрі міста з’явився і сам Ілліч. Простояв пам’ятник до 20 травня 1992-го.

У 2005 році після Помаранчевої революції площа отримала назву Майдан Незалежності. Тоді ж встановили фонтани і 10-метрову скульптуру з дівчиною на бронзовій кулі, яка символізує пісню.

60-ті роки

1972 рік

1992 рік

2016 рік

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра КумбаріАрхів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій. Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через острів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби, зміни на вінницькому «Парижі». А також як за півтора століття Вінниця змінила 4 залізничних вокзали. В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». На землях жіночого монастиря звели будинок з вежею. Також ми розповіли про будинок в центрі Вінниці, де боролися з пияцтвомНайстаріший житловий будинок Вінниці розташованих у самісінькому центрі міста. Розкрили таємниці Вінницької психлікарні. Розповіли про бункер на схилах Південного Бугу, що перетворили на храм. Не менш цікавими були факти про «Шоколадний будинок» тахрам з майже 300-річною історією. Цікавим стало те, що колись вінницькі депутати засідали у Білій Залі. А у вінницькому храмі знімали фільм з Богданом Ступкою. З’ясували, як чверть тисячоліття змінила костел Марії Ангельської у центрі Вінниці. Мало хто знає, що у Вінниці з будинку Петлюри транслюють радіо. Редакція віднайшла світлини, коли у Вінниці на один день «пропав» південний Буг. Півстоліття тому у Вінниці збудували унікальну телевежу, що «дістає» неба. Як кінотеатр в центрі Вінниці перетворився на стіни для графіті. Вінничани уже й забули, що перший світломузичний фонтан в місті з’явився на 30 років раніше водограю Roshen. Виявилося, що блакитний будиночок на Соборній має столітні таємниці.

ВИННИЦА.info, архівні фото - спільнота "Історія Вінниці"

Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі