Місто

Півтисячі вінничан не злякалися зливи, щоб сказати «Ні» діям Януковича-Азарова щодо угоди з ЄС

22 листопада 2013, 20:03

Близько 500 вінничан під проливним дощем провели мітинг проти призупинення процесу підготовки до підписання угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

22 листопада о 18:00 на площу Театральна вінничани прийшли на заклик у соціальних мережах лідера гурту «ТІК» Віктора Бронюка, громадського діяча Сергія Борзова та відомого вінницького журналіста Романа Ковальського. Учасники акції стояли з прапорами та стрічками України та Євросоюзу, а також плакатами «Україна – це Європа». Причому до акції не була залучена жодна політична партія. Ні провладна, ні опозиційна.

На початку акції зазвучала нова патріотична пісня Бронюка «Люби ти Україну!». «Вінниця є європейським містом в черговий раз продемонструвала, що доля України нам небайдужа, нам небайдуже де ми будемо жити, нам небайдуже, в якій країні ми будемо жити», - сказав лідер гурту «ТІК» під час свого виступу.

Громадський діяч Сергій Борзов сказав, що «той курс, який нам вчора оголосили – нас не влаштовує – тому ми й вийшли». «Ми прийшли висловити свою громадянську позицію «ЗА європейський вибір», - сказав він в той же час запитуючи у обласних опозиційних сил «Де ви були вчора увечері, коли ви почули рішення Кабміну? Ви були по домівках, а на цій площі вчора були громадяни, вінничани, жителі європейського міста», - сказав Борзов. Він переконаний, що люди мають проявляти свою громадянську активність та висловлювати свою позицію, тому що Україна – вільна країна.

Відомий вінницький журналіст Ковальський переконаний, що не повинні два, три «дядьки» вирішувати – куди йти Україні і по яких законах жити. «Сьогодні тут зібрались небайдужі і ті, які не бояться, що їх запишуть на відео різні організації. Ми тут, тому що ми не боїмося сказати, що ми - українці, ми – вінниччани, ми живемо в Європі і хочемо жити в Європі. Вінниця – європейське місто, Україна – європейська держава, ми хочемо жити цивілізовано, культурно, демократично», - сказав Ковальський.

Під час акції кожен вінничан міг висловити власну думку, саме так, як і звучав заклик Бронюка «Маєш власну позицію - не сиди дома! Приходь на "Париж" поспілкуємось!»

Учасники зібрання прийняли текст резолюції – «Вінниця ЗА Європу!» згідно якого вінничани не погоджуються із рішенням Кабміну від 21 листопада, вони прагнуть бути європейською країною та переконані, що «майбутнє України тільки у вільній Європі».

На завершення акції без музичного супроводу Бронюк заспівав гімн України, який підхопили усі, хто прийшов на площу Театральну (в народі «Париж»).

Окрім того, усі на площі вирішили наступну акцію провести 24 листопада на «Парижі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 21 листопада уряд України вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

Ввечері 21 листопада на Майдані Незалежності в Києві зібралися люди, обурені рішенням уряду України припинити на невизначений термін процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом. Вінничани вчора ввечері також зібрались на Парижі щоб висловити своє невдоволення діяльністю Уряду.

Перед цим Верховна Рада провалила усі 6 законопроектів щодо лікування ув'язнених за кордоном що дозволило б екс-прем’єрові Юлії Тимошенко, виїхати на лікування до Європи.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі