Влада

Планшети, нові мікрофони і кнопки. У Вінницькій облраді встановили сучасну систему голосування. Фото

26 вересня 2019, 11:26

У сесійному залі Вінницької обласної ради встановили нову систему голосування, яка перешкоджатиме «кнопкодавству». На робочому місці кожного депутата прикріплені планшети, є більш потужні мікрофони, а також оновлені кнопки «за», «проти», «утримався».

Особливістю стане сам спосіб голосувати. Якщо раніше можна було одним пальцем обрати потрібну кнопку, то тепер доведеться використовувати два пальці. Один варто розташувати праворуч, на обраній кнопці, інший – на сенсорній кнопці планшету. Таким чином депутат не зможе проголосувати за себе і «за свого товариша».

З початку сесійного засідання система ще не працює повноцінно, оскільки перед її запуском потрібно ухвалити відповідне рішення про зміну регламенту.

Модернізація системи голосування коштувала 2,3 млн. гривень.

З самого початку ми розуміли, що є проблематика з чесністю під час голосування і прийняття рішень. Про це ми говорили, звертались у відповідні органи, чи дана система захищена від якогось зовнішнього втручання. Захищена. Звертались до розробників з питанням, чи є можливість унеможливити «піаніно».

Всі прихильники, щоб ми навели тут порядок. Я узгодив питання з розпорядником коштів (облдержадміністрацією), щоб виділити кошти і модернізувати нашу систему «Рада», для голосування двома пальцями. Плюс синхронізувати систему голосування до індивідуального планшета, де разом з електронною поштою, на які ми направляємо матеріали депутатам, можна було користуватись планшетом при індивідуальному паролі, вході», - раніше розповідав голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник.

Нагадаємо, що у Вінницьку облраду зайшли «новачки». Хто зайняв крісла, замість обраних нардепів.


Вінниця.info

Теги: облрада сесія депутати 
Матеріали по темі