Місто

По той бік Соборної. Фоторепортаж з центру Вінниці

22 жовтня 2020, 16:41

Центральна частина Вінниці не обмежується «загальними» будівлями, у більшості яких розміщені різні установи. «Нутрощі» будівель вздовж Соборної – те, що бачить не кожен. Мова йде про внутрішні дворики міста, у кожному з яких живуть давня історія і коти.

Вінниця.info заглянула у внутрішні дворики, що на Соборній, аби показати, яку «начинку» має центр Вінниці.

Соборна, 76

Зайшовши крізь будинки, видніється житловий двір. Між старих гаражних приміщень на сонці вигріваються коти і ліниво спостерігають за всім, що відбувається навкруги. Поруч на самокатах катаються діти. Бабусі вивішують «стірку», а на проводах сидять голубки. За магазином, де продають господарчі товари – велика будівля у напівзруйнованому стані. На другому поверсі багато будівельного сміття.

Соборна, 75

У дворик можна пройти повз під’їзд старої будівлі. Окрім красивих вікон та великої кількості проводів – у дворику нічого цікавого. Розташовано кілька офісних приміщень.

Соборна, 81а

На стінах житлового будинку розповзається виноградна лоза. У дворику затишно і тихо. В очі «кидається» контрастність балконів. У дворі багато запаркованих автомобілів.


Соборна, 68

Всередині дворику пусті приміщення, в яких, певно, проводили ремонтні роботи. Окрім всюди зачинених дверей, на одній з будівель дошками забиті вікна.

Соборна, 58

Один з улюблених двориків Вінниці. Сюди часто заходять за кавою у заклад «Весна». Колись в дворику стояв старий автомобіль, який завжди вабив фотографів. Яка зараз доля авто – невідомо. Пройшовши крізь арку в двір і повернувшись до неї обличчям, можна побачити на будівлі красиві вікна.

Якщо пройти ще далі, знову можна побачити житлові квартирні будинки. Проходи між ними вузькі, балкони «налазять» одне на одного. І з-поміж класичних балконів, на більшості яких облізла штукатурка, видніється досить незвичний. На огорожу вчепили простирадло. Виглядає досить незвично у темному вузькому дворику в самому центрі міста.

Соборна, 46

В цьому внутрішньому дворику, окрім медичного центру, є також багатоквартирний будинок. Тишу в дворику перебиває кучний рок, який грає в одній з квартир. Біля кожного під’їзду заасфальтували доріжки. В дворі «стоїть» ще запах асфальту. Тут прохолодно і сиро, очевидно, що сонце майже не світить тут ніколи.Соборна, 38

При вході до внутрішнього дворику на стінах можна побачити різні невеликі стінописи, один з яких – Тадж-Махал. Одразу дві кав’ярні розташувалися у дворику. В повітрі «стоїть» стійкий запах кавових напоїв. Дворик має вихід до Скай парку, тому сюдою часто «зрізають» дорогу. На одній зі стін нещодавно з’явився мурал – потяг «Інтерсіті» у яскравих кольорах.

Тут також є квартири. У закутках розміщені лавочки, столи. З вікон вивішують сушитися білизну.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: внутрішній двір Соборна будівля 
Матеріали по темі