Суспільство

Подерті ковдри, килими і консервація – у центрі Вінниці на клумбі живуть безхатьки. Фото

11 жовтня 2018, 12:50

 Безхатьки облаштували собі нічліг просто у центрі Вінниці – на площі Тараса Шевченка. На клумбі, під стінами художнього музею, брудно. Розгорнуті ковдри, застелено килим, лежить взуття, одяг та інший непотріб. По середині спить людина, вкрита чорною шубою, поруч – банки з огірками…

«Вони тут круглорічно живуть, ходять просити до Собору. Ми тут нічого не можемо зробити, я лише кілька разів зганяв їх з лавочок. Це робота муніципальної поліції», - говорить охоронець музею.

Вінничани розповідають, таку картину бачать майже щодня.

«Спостерігаю  чи не кожного ранку, коли прохожу поряд. Ранком ці люди йдуть під церкву. А до 10-ї години бухі валяються у клумбі, або на лавках. Бачив, як раз їх ганяли хлопці з муніципальної поліції. Тоді у Собор приїздили губернатор з мером», - зауважив Вiнниця.info Михайло Бакалейник.

Місцеві також пропонують шукати альтернативне рішення цієї проблеми. Кажуть, добре було б дати їм якесь житло або, як мінімум, змушувати прибирати за собою.

«Просто жах! По-російськи є словосполучення «земля обетованная». Для цих безхатьків, воно так і є. Облюбували місце між обласним архівом та Собором. А що, дуже зручно та прибутково. Зранку під церкву жебракувати, ввечері на зароблені гроші  відпочити. Он, яку красу зробили там за гроші вінничан. А ці люди ще й собі домашній інтер’єр там облаштували. І подушки, і ковдри, і килими. Все по фен-шую. Може пам’ятаєте, як через дорогу, біля колишнього кінотеатру «Росія», залізна конструкція з рекламою горіла. Так це ті ж самі «пасажири». У них там був віп-будинок.

Чесно кажучи, дуже обурливо, що у центрі Вінниці, міста прем’єр-міністра та Президента України, таке жахіття. Розумію, що важко вигнати з насидженого місця такого роду персонажів. За що притягати до відповідальності? Не порушують закон, все інше. І штраф не заплатять. На кого будуть складати протоколи? Але! Така картина псує імідж Вінниці – найкомфортнішого міста України. Із сарказмом можна додати, «комфортним» для всіх, навіть бомжів. І, зважаючи на те, що такий контингент є, необхідно нашій владі подумати, яку б альтернативу можна було придумати для цих безхатьків. Може, пустити в якесь закинуте приміщення. Якісь там для них умови створити. Або, хоча б примушувати прибирати за собою», - розповіла Тетяна Бойко, місцева мешканка.

Редакція Вiнниця.info звернулась за коментарем до муніципальної поліції Вінниці. Побачивши фото, поліцейські вирушили на площу Т. Шевченка і попросили безхатьків покинути територію. Та чи надовго?...

«Працівники нашого відомства прибули на місце. Там дійсно було забруднення та пошкодження зелених насаджень. За це передбачається штраф 340 гривень. Наразі була проведена профілактична бесіда. Ці люди полишили територію», - зазначив заступник начальника Муніципальної поліції Вінниці Віталій Чигур.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі