Культура

«Подільський Святвечір. Багата кутя». Вінницькі музейники відтворили народні традиції

5 січня 2016, 17:31

 Напередодні Святвечора, 5 січня, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї провели ХХ фестиваль «Подільський Святвечір. Багата кутя». До ювілейного фестивалю випустили альбом «Подільський Святвечір. Багата кутя», в якому зібрано традиції святкування Різдва на Поділлі, рецепти страв, які господині готують на Святвечір та тексти колядок.

«Це ХХ фестиваль «Подільський Святвечір. Багата кутя». Вони в нас були нарізну тематику. Це традиції святкування українцями, росіянами, вірменами, німцями, поляками. Минулого року ми запрошували на святкування воїнів АТО, запрошували дітей з багатодітних родин та дітей-сиріт. Ось вже на 10 фестиваль ми підготували альбом. В альбомі розписані традиції святкування Різдва на Поділлі, зібрано рецепти свят вечірніх страв. Це пісня страви, які готувались з споконвіку і передавались з покоління в покоління», - розповіла директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

В музеї сьогодні співали колядок, накрили столи, із традиційними стравами які готують на Святвечір, куштували та пригощали всіх охочих.

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: традиції святкування 
Матеріали по темі