Суспільство

Подробиці летального випадку у Вінниці: дитина захворіла на кір від мами, яка не мала щеплень. Дорослих закликають вакцинуватися

16 січня 2019, 12:43

 На Вінниччині росте кількість осіб, які хворіють на кір. Лише за два тижні зафіксували понад 500 випадків, 355 людей – госпіталізували. В області стався перший летальний випадок – померла 8-місячна дівчинка, яка була інфікована даним вірусом.

Разом з тим медики називають тривожною ситуацію, яка спостерігається серед дорослого населення, частка захворілих на кір зросла до 55%.

16 січня у департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА розповіли про ситуацію захворюваності на кір в регіоні.

«Ми не змогли врятувати дитину восьми місяців, яка захворіла на кір. Дитина два тижні перебувала у стаціонарі, на штучній вентиляції легень. Отримувала все необхідне лікування. В дівчинки виявилася вроджена вада легенів і на цьому фоні вона захворіла на кір від мами. Кір дав дуже швидкі ускладнення у вигляді пневмонії. Дитину ми втратили…

Кількість важких дітей, які потрапляють у стаціонари, в реанімаційне відділення інфекційної обласної лікарні, поки що не зменшується. Сьогодні у нас є ще двоє дітей у реанімаційному відділенні, які мають позитивну динаміку, однак залишаються ще у важкому стані.

Ми маємо зрозуміти, що єдиний шлях зупинити цю інфекцію – це вакцинація», - повідомила нaчaльник відділу лікувaльно-профілaктичної допомоги дитячому нaселенню депaртaменту охорони здоров’я Вінницької ОДA Тетянa Бондaренко.

З’ясувалося, що 24-річна мама, яка і стала джерелом вірусу, не мала жодного щеплення.

«Ми запитувала її, чи має вона щеплення. Жінка відповідала, що не знає. Тому можемо робити висновок, що особа не отримала жодної вакцинації. Адже в інших випадках люди говорять, що мають одне або всі щеплення, уточнюють в батьків…», - додала Тетяна Бондаренко.

За її словами, серед дітей найвищий рівень захворюваності спостерігається в малюків першого року життя, тому що перша вакцинація проводиться в 12 місяців. На другому місці по рівню захворюваності – підлітки 15-17 років. 75% тих, що занедужали, не мали повного щеплення. Разом з тим трапляються випадки, коли на кір хворіють двічі вакциновані діти. Вони швидше одужують та мають симптоми у вигляді невисокої температури й кількох висипів на тілі.

Фахівці пояснюють, що чимала кількість дорослих осіб не мають другої вакцинації. Це зумовлено тим, що довгий час в Україні було обов’язковим тільки одне щеплення. Тому жителів Вінниччини закликають вакцинуватися. Послуга надається безкоштовно.

«У нас зараз достатня кількість вакцин для того, щоб вакцинувати всіх дорослих, хто немає щеплень. В першу чергу, це ті, хто контактує з хворими на кір. Щеплення безкоштовне. Ми отримали ще 16,5 тисяч доз вакцин, тепер маємо загалом 36,6 тисяч доз.

Треба йти до сімейного лікаря, він проводить огляд, направляє у щеплювальний кабінет. Якщо дорослий взагалі немає інформації про свої щеплення, рекомендується зробити двічі з проміжком в один місяць», - зазначає Тетяна Бондаренко.

Вона також повідомила, що за останні два роки в області вдалося значно покращити показник щеплень серед дітей: «За результатами 2018 року ми маємо рівень охоплення дітей першого року життя 92% і дітей шести років – 90%. Це значно краще, ніж попередні роки. Коли ми ввійшли у хвилю збільшення захворюваності на кір, по деяких вікових категоріях показник щеплення становив менше 50%».

Раніше ми писали, що у Вінниці від кору померло 8-місячне немовля.

Вінниця.info

Теги: лікарня 
Матеріали по темі