Суспільство

Подвійний пікет. Чому жителі Жмеринського району вийшли з протестом до Вінницької ОДА

16 січня 2018, 14:37

 16 січня у Вінниці під стіни Вінницької облдержадміністрації з протестами вийшли жителі Жмеринського району. Мешканці села Людавка вимагають припинити роботи по будівництву сміттєпереробного комплексу, а викладачі Чернятинського аграрного коледжу просять владу відокремити навчальний заклад від Вінницького національного аграрного університету, до структури якого входять.

Жителі Людавки обурюються, що вночі працює техніка, викорчовують дерева. Вони переконують, що під виглядом заводу тут буде звичайне сміттєзвалище. Наголошують на тому що громадські слухання не проводилися і їхньої думки не запитували. Громадяни вимагають, аби усю техніку вивезли з території будівництва, інакше, погрожують більш кардинальними заходами, щоправда не кажуть якими.

Представники з Чернятина кажуть, що зазнають репресій з боку Вінницького національного аграрного університету у вигляді перевірок по відношенню до Чернятинського коледжу.

«Якщо ми вийдемо з-під аграрного університету ми перейдемо на фінансування обласного бюджету, плюс у нас є своє господарство, нам не потрібні великі кошти для існування», - каже викладач Чернятинського коледжу Григорій Берещук.

«Ми з представниками ініціативної групи були у заступника міністра освіти, він сказав, що нам зможуть допомогти, але перед цим ми маємо залучитися підтримкою нашої влади на обласному рівні», - каже один з учасників пікету.

Обидві громади об’єдналися і написали звернення, в якому просять створити позачергову сесію і винести два питання на розгляд депутатів.

Відомо, що в обласному бюджеті на 2018 рік не закладали кошти на фінансування для коледжу. Більше того, обласна влада мала намір закрити один з коледжів, який несе велике фінансове навантаження на бюджет, але питання відклали. 

Варто відмітити, що питання з якими вийшли громадяни не зовсім в компетенції обласної влади. Питання з коледжем і університетом - в юрисдикції Міністерства освіти, але депутати можуть посприяти з вирішенням питання. Сміттєпереробний комплекс планує будувати Вінниця.

За словами посадовців міської ради, побоювання громадян про створення полігону побутових відходів марні. Там дотримано санітарних відстаней – до найближчої житлової забудови 700 метрів. Окрім того, минулого року вступив силу закон, що забороняє захоронення не перероблених побутових відходів.

Редакція Вiнниця.info звернулась за коментарем в департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, якому в 2009 році була передана в користування ділянка біля с. Людавка. Директор департаменту Володимир Ніценко зазначає, що всю виділену Міністерством оборони землю використовувати не будуть. Під майбутній комплекс задіють 16 гектарів.

«Це ні в якому разі не сміттєзвалище, не полігон для захоронення побутових відходів. Це комплекс по знешкодженню і переробці побутових відходів. Залучені відповідні фінансові корпорації, які залучили датську проектну організацію. Були проведені відповідні дослідження, зроблені висновки, які ми повністю врахували, і зробили проект на будівництво даного комплексу. Він включає в себе площадку для складування побутових відходів. Ці 6 гектарів будуть облаштовані так званим «захисним екраном». Там буде свердловина для регулювання якості ґрунтових вод. Будуть зроблені відповідні дренажні системи. Жодна речовина не буде проходити в землю і не потраплятиме у криниці.

Ми плануємо зробити там регіональний полігон і для потреб сіл, бо у них утилізація відходів не налагоджена», - говорить В. Ніценко.

Площа земельної ділянки, яку передало в користування Міністерство оборони складає 148 гектарів, але під сміттєпереробний комплекс планують задіяти 16 гектарів.

«Зараз ми будуємо інфраструктуру, а не сміттєпереробний комплекс. Будівництво за планом у три етапи. Тобто, це питання не двох років. Планується створити до 200 робочих місць, залежно від пропозицій інвесторів», - повідомив В. Ніценко.

Цікаво, що заявку на проведення сьогоднішнього пікету подав громадянин, який за відомостями інформаційної системи youcontrol є в засновниках двох підприємств, що займаються збиранням відходів. Володимир Воловодюк є засновником ПП «Ековарта» та співзасновником ТОВ «Подільська Січ». В заявці на проведення мирної демонстрації, яку пан Воловодюк подавав як отаман Вінницького козацького полку ім. І. Богуна, він вказував 350 учасників. Сьогодні було на мітингу близько сотні людей.

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Теги: ОДА пікет коледж 
Матеріали по темі