Суспільство

Погруддя українських Героїв – Дмитра Майбороди та Костянтина Могилка встановили у Вінниці

20 серпня 2015, 10:57

 20 серпня на території алеї слави, розміщеної у філії Національного військово-історичного музею України – музею Повітряних Сил ЗСУ, відбулося відкриття бронзових погрудь  Героям України Дмитру Майбороді та Костянтину Могилко.

На урочистому відкритті було присутнє керівництво міста і області, командування штабу, батьки та рідні Героїв.

Почесну місію відкриття пам’ятних бюстів на честь Героїв України було надано батькам та керівництву міста і області. Після відкриття пам’ятників під пісню «Пливе кача» зі сльозами на очах вінничани поклали квіти до підніжжя встановлених монументів.

Довідка

Дмитро Майборода народився 14 квітня 1980 р. у Вінниці. Служив начальником служби безпеки польотів у 456-ій гвардійській бригаді транспортної авіації в званні майора.

Командир екіпажу літака АН-26 Дмитро Майборода з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, гуманітарних вантажів, озброєння, матеріально-технічних засобів в зону АТО на сході України, проводив евакуацію поранених та хворих.

14 липня 2014 року в Краснодонському районі Луганської області в літак, яким керував Дмитро, влучила ворожа ракета класу «повітря-повітря». Офіцер зміг утримати в повітрі ушкоджений літак, відвести його подалі від населених пунктів, та разом з помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися. 30 квітня у Вінниці в рідній школі загиблого льотчика встановили меморіальну дошку. Також нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України загиблому вінницькому льотчику, майору Дмитру Майбороді.

Підполковник Костянтин Могилко народився у Вінниці 27 травня 1978 року. У 1999 році закінчив Харківський інститут льотчиків. Без батька залишились 10-річна донька та 3-річний син.

Нагадаємо, що у районі міста Слов’янськ 6 червня терористи збили військовий літак Ан-30Б Повітряних Сил Збройних Сил України. Внаслідок цього героїчно загинула частина екіпажу літака, у тому числі і вінничанин, командир транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна стежа» – льотчик першого класу, підполковник Костянтин Вікторович Могилко. Ціною власного життя командир літака Костянтин Могилко відвів літак за межі міста, а екіпажу скомандував аварійне покидання літака. Четверо членів екіпажу встигли вистрибнути з парашутом.

Указом Президента України № 545 від 20 червня 2014 року підполковнику Могилку Костянтину Вікторовичу присвоєно звання Герой України.

Вінничани попрощалися з Героєм 26 червня вБудинку офіцерів. Костянтина поховали на кладовищі у с. Пирогово.

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: попрощалися памятники 
Матеріали по темі