Суспільство

Показали, як у вінницькому аеропорті, через загрозу коронавірусу, перевіряють пасажирів літака. Фото

6 березня 2020, 09:39

Директор КП «Аеропорт Вінниця» Ярослав Мазурець розповів, у якому режимі працює сьогодні вінницький аеропорт та які запобіжні заходи введені у зв’язку із загрозами завезення корона вірусу, - інформує прес-служба Вінницької ОДА.

«На даний час аеропорт працює в штатному режимі, безперечно,нами вжито всіх необхідних заходів для недопущення потрапляння хворих на коронавірус до України. Допомогу в організації запобіжних мір нам надала обласна державна адміністрація, зокрема, Департамент охорони здоров’я, а також прикордонна, митна та епідемічна служби. Проводиться постійний скринінг усіх пасажирів та членів екіпажу, які прилітають до Вінниці в цей період. Від 25 лютого, тобто з часу введення посиленого епідемічного контролю, було прийнято три рейси. 5 березнями прийняли два великі рейси з Ізраїлю: порядка 300 пасажирів,тож є нагода переконатись, наскільки ефективно і якісно у вінницькому аеропорту здійснюється перевірка і контроль безпеки».

Із пірометрами та в захисних костюмах зустрічають прикордонники і працівники аеропорту «Вінниця» гостей із першого чартерного рейсу «Тель- Авів- Вінниця». Більш як півтори сотні паломників прилетіли на Вінниччину з Ізраїлю. До посилених мір безпеки поставилися з розумінням. Такі ж заходи епідемічного контролю довелось проходити і в аеропорту Тель-Авіва, стверджують пасажири ізраїльського рейсу.

Завідувач відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» Степан Томин пояснює:

«Рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій передбачено проведення температурного скринінгу всіх осіб, які прибувають на територію України, в т.ч. на територію Вінницької області, з країн,в яких зареєстровано випадки захворювання на коронавірус COVID-19.Оскільки Ізраїль входить до даного переліку, то 160 пасажирів рейсу, який щойно прибув до Вінниці,були візуально оглянуті та перевірені на наявність підвищеної температури працівниками Вінницького обласного лабораторного центру. Також, за допомогою перекладача, здійснювалось опитування».

Степан Томин повідомив, що на даному рейсі пасажирів з підвищеною температурою не було виявлено: «Далі гості проходитимуть паспортний контроль, а дизенфекційна група проведе профілактичну дезінфекцію літака».

Варто зазначити, що такий температурний скринінг та індивідуальний огляд проводиться на всіх міжнародних пунктах пропуску: в основному, його проводять працівники прикордонної служби, які оснащені безконтактними термометрами. Завідувач відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» стверджує, що від 26 лютого осіб, які, пересікаючи кордон, мали підвищену температуру, не виявлялося.

Нагадаємо, що на Вінниччині налагоджена підвищена готовність медичної мережі для надання допомоги у випадку виявлення хворих на COVID-19.

«Засобами індивідуального захисту сьогодні лікувально-профілактичні заклади забезпечені, зокрема, ті, які надаватимуть медичну допомогу хворим, якщо такі будуть виявлені. На сьогоднішній день з резервного фонду обласної державної адміністрації передбачено виділити біля 400 тис грн на додаткову закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників»,- підкреслив Степан Томин.

У Вінницькій області не виявлено жодного випадку коронавірусу. Громадян закликають посилити заходи дезінфекції, в тому числі, частіше мити руки. Щодо масок, які можуть бути використані як засоби індивідуального захисту, то в департаменті охорони здоров’я визнають, - їх не достатня кількість.

Нагадаємо, з метою запобігання занесенню та розповсюдженню коронавірусу, керівництво Вінницької області рекомендує обмежити проведення масових заходів, починаючи з 5 березня.

Нагадаємо, що у Вінниці студента з Китаю госпіталізували через підозру на коронавірус. Аналізи підтвердили іншу хворобу.

Вінниця.info, фото - із сайту ОДА

Теги: аеропорт літак коронавірус 
Матеріали по темі