Місто

Інвестори будуватимуть сміттєпереробний завод біля Вінниці. В мерії підписали Меморандум

9 квітня 2019, 10:03

9 квітня Вінницький міський головa Сергій Моргунов тa контент-координaтор проекту Domat Consulting Ярослaв Пaсек підписaли Меморaндум про реaлізaцію інвестиційного проекту з будівництвa сміттєпереробного комплексу у Жмеринському рaйоні, нa землях які нaлежaть Вінницькій міськраді. Загальна вартість проекту 15 - 20 млн. євро. Реалізувати його планують протягом 2 - 3 років. Роботи розпочнуть в травні. Після впровадження всіх циклів проекту, планується, що захороненню підлягатиме лише 20% відходів. Сміттєпереробний завод не матиме шкідливий вплив на екологію, адже там не проводитимуть спалювання відходів.

«В 2007 році при допомозі наших партнерів з Кельце, ми серйозно підійшли до реновації полігону твердих побутових відходів в Стадниці. Тоді Гройсман з Президентом Кельце провели перемовини і ми отримали технології, які дозволили швидко локалізувати проблему. Наступний етап – запровадження у Вінниці роздільного збору сміття і закупівля новітньої техніки і нові підходи до логістики зі збору сміття. Сьогодні ми підходимо до кардинально нового етапу – робота над інвестиційним проектом щодо будівництва сміттєпереробного заводу. На території Жмеринського району ми розпочали певні роботи, але достатньо давно були в пошуку відповідального партнера, який має інноваційні технології, а головне, практичний досвід щодо будівництва таких комплексів. Хоч у подякувати нашим друзям з міста-побратима Кельце, які відгукнулись на нашу пропозицію. Сьогодні ми підписуємо Меморандум», - сказав у мер Вінниці Сергій Моргунов.

5cac45ffa9c94_original_w859_h569.jpg

Контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек повідомив, що їх компанія займається переробкою відходів 20 років, і маючи досвід реалізації проектів в Кельце та країнах Західної Європи, біля Вінниці будуватимуть завод.

«Ми хочемо зробити у вас технології, які вже маємо в нас у Кельце. Хочемо не робити помилок, які робили раніше. Інноваційна технологія це не космічна технологія. Саме важливе це ефект. Ми повинні проект закінчити через 2-3 роки максимум. Паралельно будемо укріплювати співпрацю в зборі відходів. Ці два елементи між собою пов’язані. Ми показали вашим фахівцям, як ми зробили в Польщі, як будували, як це працює. Раніше зробили базу для технологій для наших колег з Західної Європи. Можна сказати, що в них інша ситуація зі збором відходів і філософією.

Роботи розпочнемо з початку травня. Ми приїздили на територію, де має бути комплекс, розробляємо проект. В Кельце така ситуація з відходами була 7 років тому. Можна подивитись на результат», - сказав Ярослав Пасек.

5cac4621b1a85_original_w859_h569.jpg

Під час зустрічі з представником польського інвестора, міський голова розповів журналістам практику поводження з відходами в країнах ЄС. Там до 2030 року на звалищах мають зберігати не більше 10% відходів, решта – переробка на вторинну сировину.

«В ЄС прийняті відповідні закони, за якими в 2021 році буде заборонено пластик одноразового використання. Україна з минулого року на законодавчому рівні зобов’язалась сортувати сміття і розділяти його для можливості повторного використання. Площа сміттєзвалищ на території України сягає площі території сучасної Данії. Ми повинні працювати над зменшенням негативного впливу на екологію і збільшувати вторинну переробку», - зазначив Сергій Моргунов.

5cac465cd2011_original_w859_h569.jpg

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод Вінниця 
Матеріали по темі