Політика

Політична «міна» Щербаківської, або як заступниця вінницького губернатора захищала газети із «чорнухою» на Порошенка

15 травня 2014, 12:10

 Вінниця з вечора 14 травня гуде. Спочатку невідома жінка подзвонила на «102» та повідомила про замінування приміщень у Вінницькій обласній державній адміністрації та прилеглому будинку, де розташований офіс вінницької облорганізації партії «Батьківщина». Серед людей, які спостерігали за діями правоохоронців та рятувальників ходили розмови, що про вибухівку повідомила одна із агітаторів кандидата у Президента Юлії Тимошенко, з якою за роботу не розрахувались у місцевому штабі. Кажуть, жінка запевнила міліцію, що в кабінеті голови обласної партійної організації «Батьківщина» та за суміцниством заступника голови обласної державної адміністрації Людмили Щербаківської знаходиться бомба. Так це, чи ні, звісно з’ясують правоохоронці, але з огляду на те, що заступника голови ОДА Людмилу Щербаківську постійно супроводжують фінансові скандали – версія заслуговує на увагу.

Кілька годин рятувальники із вибухотехніками шукали можливу вибухівку, вивівши на вулицю стурбованих працівників обладміністрації, але замість тротилу, вони знайшли іншу вибухівку – інформаційну. В громадській приймальні Щербаківської, що на другому поверсі прилеглої до обладміністрації будівлі по вул. Соборній, 72 правоохоронці натрапили на стопки газети «Нова Вінницька газета», у якій кілька сторінок були присвячені «чорнушних» матеріалом, що поливають брудом кандидата у Президенти та вінницького народного депутата Петра Порошенка.

 

 

 

 

Спочатку, у приміщення, де проводились слідчі дії міліція нікого не пускала. То ж до журналістів, які швидко дізналися про цей випадок вийшов заступник Щербаківської по партії Владислав Рой.

«…найбільше працівників міліції зацікавили декілька пачок газет (коли в офіс потрапили журналісти кількість пачок із газетами становила 19 штук по 500 газет у кожній – авт.). Вони зразу заявили, що по даній газеті є звернення керівника штабу Порошенка Вікалюка (насправді керівником штабу Порошенка є народний депутат Григорій Заболотний – авт.), відкрите кримінальне провадження і дані газети будуть вилучені», - сходу відрапортував заступник Щербаківської, і додав, що тим самим міліція (яку, до речі, очолює один з лідерів «Батьківщини» Арсен Аваков – авт.) хоче скомпрометувати «Батьківщину».

Коли журналісти стали допитувати Роя, про газету, він встиг нарозказувати такого, що це може потягнути ще не на одну кримінальну справу.

Адже, за словами, заступника керівника вінницької «Батьківщини», «Нову Вінницьку газету» до офісу приніс «палкий прихильник» Юлії Тимошенко й одночасно головний редактор цієї газети Тарас Борисюк. Цікаво, що наклад газети становить, за вихідними даними 100 тисяч примірників (неофіційно, кажуть, що газету віддрукували 500-тисячним накладом). Газету люди, що приходять в офіс «Батьківщини» беруть самостійно, щоб почитати, і яким чином вона з’явилася в агітаційних наметах Тимошенко він не знає. «Тарас залишив, люди приходять і беруть. Я ж не рахую, скільки там газет», - сказав Рой.

 

Але пояснити, яким чином газета, яка до виборів виходила досить епізодично (коли раз на два тижні, коли – раз на місяць) й мала наклад не більше 1 тисячі екземплярів, несподівано набрала такої шаленої популярності при тому, що в ній немає жодного авторського матеріалу, а лише передруківки з сайтів із сумнівною репутацією. Можливо, сам Тарас Борисюк, якого у 2008 році Вінницька міська рада звільнила з «Вінницької газети» через те, що цей друкований орган опинився в шалених боргах незрозумілого походження, й комунальна газета не мала ніякого обладнання для нормального функціонування, за 6 років несподівано розбагатів, що так легко може собі дозволити «викинути» півсотні тисяч гривень, щоб надрукувати таку затребувану у штабі Тимошенко агітку? Сам він на ці питання відповіді не дає, але його вже почали «сватати» на керівника обласної комунальної газети «Вінниччина». Хоча навіщо йому це, при таких тиражах власної газети – незрозуміло.

Потім, ігноруючи всі правила конспірації, «провалив явку» радикальний активіст Януарій Шостак, який на сьогодні являється довіреною особою кандидата в Президенти, самовисуванця Миколи Маломужа (колишній Голова Служби зовнішньої розвідки України). Спочатку він став поруч із Щербаківською, яка прибула до своєї громадської приймальні, яка почала розповідати, як вона із подивом дізналася про «замінування власного кабінету», повернувшись із короваєм з Вінницького аграрного університету, який до речі, очолює ще один «політичний гравець» Вінниччини Григорій Калетник.

«Я працюю заступником голови облдержадміністрації, і ми не займаємось ніяким піаром, чи анті-піаром», - додала Щербаківська, повідомивши, що всі матеріали у газети взяті з відомих сайтів, а головному редактору газети Тарасу Борисюку пропонували великі кошти, щоб викупити увесь тираж.

А потім, після того, як журналісти піднялися на другий поверх і врешті-решт потрапили до приміщення «Батьківщини» Януарій Шостак одразу накинувся на журналістів, що в місті немає нормальних ЗМІ. Запитання журналістів, чи свідчить його візит в офіс Щербаківської про те, що його кандидат-розвідник є технічним кандидатом Юлії Тимошенко прогнозовано залишилось без відповіді.

Перший замначальника УМВС області Юрій Педос дав команду усім покинути приміщення, після чого міліція повернулась вже ввечері.

Але на цьому скандал щодо приймальної Щербаківської й «чорнушних газет» не завершився. Близько 22-ї до офісу «Батьківщини» знову прибули слідчі, маючи на руках ухвалу Вінницького міського суду про проведення обшуку. Здійснити їм це не вдалося через пізній час, хоча у приміщенні було повно людей, включаючи саму Щербаківську.

Міліціонери оглянули сусідне приміщення депутата-перебіжчика Юрія Македона, яким останнім часом дуже опікується депутатка-комуністка Оксана Калетнік. Там нічого не виявили, зате знайшли пачку газет просто у коридорі. Приміщення «Батьківщини» було опломбовано, а продовження слідчих дій перенесено на 15 травня.

Тож, продовження історії про «політичну міну» ще буде…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі