Події

Поліція розслідує кримінальну справу за фактом знущання над людьми в інтернаті на Вінниччині. Відео

31 жовтня 2019, 16:51

Поліція Вінниччини відкрила кримінальне провадження за фактом знущань над підопічними Плисківського психоневрологічного інтернату, що у Погребищенському районі. У закладі роздягнених чоловіків і жінок тримали під замком в приміщенні без доступу до води та санвузлів. Правоохоронці розслідують справу за частиною 2 статті 146 ККУ (незаконне позбавлення волі).

Нагадаємо, що зафіксували ці факти під час несподіваного моніторингового візиту представників департаменту соціальної політики ОДА і громадських організацій, які захищають права людей з інвалідністю.

У заклад прибули о 6 годині ранку. На другому поверсі у зачиненій кімнаті виявили голих жінок та чоловіків. В кімнаті був стійкий запах сечі та фекалій. Жодної особи, яка могла б надати їм допомогу, поруч не було. Люди протягом ночі не мали можливості користуватися санітарним вузлом, вимушені були справляти людські потреби в кімнаті проживання: на підлогу, постіль.

Представники моніторингової групи зазначали, що стан здоров’я підопічних не потребував ізоляції.

Після перевірки моніторингової групи директор Плисківського психоневрологічного інтернату Іван Катрук написав заяву на звільнення. 18 жовтня голова Вінницької облради Анатолій Олійник підписав розпорядження про звільнення Івана Катрука «за угодою сторін».


Вінниця.info, відео - Суспільне.UA

Теги: інтернат порушення поліція  
Матеріали по темі