Політика

Політичні симпатії і готовність голосувати - 60% опитаних вінничан готові йти на вибори 25 жовтня

9 вересня 2020, 12:02

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, яке проводили 29 серпня – 3 вересня, щодо електоральних настроїв та очікування від місцевих виборів.

За результатами опитування, рейтинг довіри серед ключових національних політиків очолює Президент В. Зеленський - 44% опитаних довіряють Главі держави. 51% – не довіряють. Ю. Бойку довіряють 24%, не довіряють – 58%, Ю. Тимошенко довіряють 22%, не довіряють – 74%, П. Порошенку довіряють 22%, не довіряють – 75%. Рівень довіри до Президента В. Зеленського (44%) вищий, аніж за аналогічний період каденції мали президенти П. Порошенко (25%) та В. Янукович (26%).

На питання: «яка ймовірність, що Ви візьмете участь в місцевих виборах 25 жовтня», опитаних українців 59% зазначили, що обов’язково братимуть участь. 19% зазначили, що шанси на їхню участь складають «50 на 50», 7% – висловилися, що можливо прийдуть на дільниці, 14% оцінили свою участь у місцевих виборах як малоймовірну. Відносно вищий рівень передвиборчої мобілізації спостерігається серед найстарших. Серед опитаних мешканців Вінницької області 60% відповіли, що обов’язково братимуть участь в місцевих виборах 25 жовтня.

56% опитаних українців вважають, що ситуація на регіональному рівні після місцевих виборів не зміниться. 27% очікують покращення, лише 8% – погіршення. Тих, хто не визначився, – близько14%. Серед опитаних мешканців Вінницької області 25% опитаних вважають, що після місцевих виборів ситуація покращиться, 61% вважає, що нічого не зміниться, 8% вважають, що ситуація погіршиться.

У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу», яку готову підтримати 25,7% серед готових голосувати і визначився з вибором. За партію «Опозиційна платформа – За життя» готові проголосувати 16,7%, партію «Європейська солідарність» - 15,6%, партію «Батьківщину» - 9,4%. 6% опитаних підтримали б Радикальну партію, 4,3% – партію «Голос», 4,0% – партію «Сила і честь», 3,5% – партію Шарія. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%.

Довідка.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Вибіркова сукупність: 10000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1%. Терміни проведення: 29 серпня-3 вересня.

Вінниця.info

Теги: опитування місцеві вибори Рейтинг 
Матеріали по темі