Місто

Полущену мозаїку в центрі Вінниці замінять новою: художники вибирають орнамент

4 квітня 2016, 17:44

 Вінницькі митці планують створити нову гігантську мозаїку при вході в Центральний парк, замість тієї, що не витримала мінливих погодних умов і почала руйнуватися.

Про це ВИННИЦА.info розповів голова ГО "Лабораторія актуальної творчості" Олександр Нікітюк.

"Знову повторимо проект і до Дня міста (перша неділя вересня – ред.) встановимо нову мозаїку. То був експеримент, учасниками якого стали багато людей. Видати кожному дорогу фарбу ми не могли… Тому і не вдалося точно передбачити результат, хоча проводили випробовування…

Орнамент пано зміниться, по-перше, стане трішки тьмянішим, бо тоді вийшло дуже яскраво. Зараз працюємо над створенням ескізу. Як і раніше, патріотичне полотно створюватимуть "народним» методом", щоправда, фарбу оберемо з дорогих", - зазначив митець.

Нікітюк також припустив, що руйнування мозаїки може бути пов’язане і з людським фактором.

"Схожий ефект виходить від нітророзчинника. Хтось міг піти і пошкрябати гвіздком, наприклад. Припущення є різні…", - додав художник.

Як ми раніше повідомляли, на початку січня фарба на плитках почала лущитися. Мозаїка-рушник з'явилася в Вінниці у вересні, напередодні Дня міста.Встановлювати її почали 13 серпня 2015 рокуДля вишитого пано використали понад 3000 плиток, які розмальовували вінничани, художники і всі бажаючі.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: мистецтво 
Матеріали по темі