Суспільство

Полярні вовки, яких привезли у вінницький зоопарк, звикають до нового дому. Фото

9 січня 2020, 09:31

Пара полярних вовків, які приїхали до Подільського зоопарку напередодні Нового року, вже звикають до своєї нової домівки. Їх привезли з Бердянського зоопарку «Сафарі». Невдовзі для них зведуть новий просторий вольєр. Тут житиме і полярна вовчиця, яка мешкає у вінницькому звіринці вже третій рік.

Про це повідомляють на сторінці Подільського зоопарку.

Директор Подільського зоопарку Євген Ткачик розповів, що тварини перенесли переїзд добре.

«Вони нормально споживають корм, п’ють воду. Звикають до нових умов, до наших кормів, води, і, навіть, до наших відвідувачів, працівників і нашої розмови. У Бердянську до них всі говорили російською, а наші працівники розмовляють українською мовою. Наразі зауважень до нових мешканців немає, - зазначив Євген Ткачик. - Я переймався, щоб у вовків після переїзду не було розладів шлунково-кишкового тракту, бо це ж зміна води, кормів, інший клімат, нервове навантаження, зміна обстановки. Але, дякувати Богу, ніби все гаразд».

Директор зоопарку розповів, що споживають полярні вовки переважно м'ясо і воду. Одна доросла особина за добу з’їдає півтора кілограми м’яса. Для цього м’ясо курки наполовину змішують з яловичиною.

Самка, що приїхала з бердянського звіринцю, вже доросла. Їй 10 років, самцю — п'ятий рік. За віком вони вже можуть дати потомство, оскільки статева зрілість у полярних вовків настає з п’яти років. Але наразі всі троє полярних вовків, зокрема, і дворічна вовчиця, що мешкала у вінницькому зоопарку і раніше, живуть в окремих вольєрах.

«Їх потрібно вводити в новий вольєр всіх разом, - зауважує директор зоопарку. - Бо якщо ми зараз двох введемо, а одного - пізніше, вони його ніколи не приймуть».

Євген Михайлович також розповів, що попри те, що у новому вольєрі для полярних вовків мешкатиме дві самки і один самець, тварини самі вибудують чітку «субординацію». Лідером буде постійно одна самка. Вона встановлюватиме свої порядки, коли кому паруватися, тощо.

Щодо нового вольєру для вовків Євген Михайлович зауважив, що основною вимогою до його будівництва — є належна площа.

«Це має бути великий вольєр з водоймою з проточною водою. Басейна, як у ведмедів, вовкам не треба, але вода має бути. Щоб вони бігали, стрибали через воду. А коли спека, могли лягти у воду, щоб охолонути».

Для того, аби умови перебування вовків були більш схожі до реальних, за допомогою природних матеріалів у вольєрі облаштують інтер’єр, схожий на хащі.

Вінниця.info, фото - зі сторінки зоопарку

Теги: зоопарк тварини  
Матеріали по темі