Україна

Помер відомий український хореограф Григорій Чапкіс

14 червня 2021, 09:01

У віці 91 року помер відомий український хореограф, танцюрист, народний артист Григорій Чапкіс.

Як повідомив його син Грег Чапкіс журналістам ТСН, що легендарний артист пішов через вік.

«О 22 з чимось. Ми всі все ще шоковані. Помер, бо старенький. 92 роки людині, все почало відмовляти. Він тримався добре. Він старенький, це муки», – сказав Грег Чапкіс.

Грег розповів, що планує прилетіти на похорон, проте їм з родиною ще належить визначитися з усіма подробицями. Син Григорія Миколайовича поділився, що в останні дні поруч з батьком була його донька, сестра Грега, Лілія. Також до останнього поруч з Чапкісом перебувала й дружина Міла.

«Ще не визначилися, що і як. Там сестра з ним поруч зараз. Дружина Міла була поруч, допомагала весь цей час. Вона молодець», – розповів Чапкіс.

Григорій Чапкіс з дітьми

Довідка.

Григорій Миколайович Чапкіс народився 24 лютого 1930 року в Кишиневі (Милдова). Закінчив Київський інститут культури та студію при оперному театрі.

Професійно танцювати він розпочав одразу після Другої світової війни, зокрема виступав перед представниками радянської верхівки – Йосипом Сталіним та Лазарем Кагановичем.

Під час своїх гастролей світом, він спілкувався з багатьма відомими особистостями – як Мао Цзедун, Хо Ши Мін, Фідель Кастро, Сальвадор Далі.

Був професором кафедри хореографії Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Кілька сезонів був тренером танцювального шоу «Танці з зірками».

У лютому 2020 року Президент Володимир Зеленський нагородив народного артиста України Григорія Чапкіса орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Григорій Чапкіс 
Матеріали по темі