Суспільство

Понад 20 років паузи: Україна та Молдова відновлять залізничне сполучення на дільниці Березине – Басарабяска

26 червня 2022, 17:58

Україна та Молдова вже восени відновлять залізничне сполучення на дільниці «Березине-Басарабяска». Рух на цій ділянці у 22 км припинили ще у 1999 році.

Про це йдеться на урядовому порталі та офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

Зазначається, що Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови підписали Меорандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення, який передбачає відновлення залізничного руху на дільниці Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова).

Завдяки реалізації цього проекту Україна налагодить залізничне сполучення з Молдовою в обхід Придністров’я та отримає додаткові логістичні можливості для експорту/імпорту продукції через порти Румунії.

«Завдяки розвитку залізничного сполучення з Молдовою ми значно збільшимо експортно-імпортний потенціал України, у тому числі до Дунайських портів. Також вдячний молдавським та румунським колегам за паралельний розвиток інших логістичних проектів, які сприятимуть експорту української продукції на зовнішні ринки. Зокрема, в найближчих планах – ремонт існуючої та будівництво нової колії між пунктом Джурджулешти на українсько-молдовському кордоні та румунським портом Галац. Нова та відремонтована колія створить додатковий логістичний маршрут для торгівлі України. Це вигідно і нашим молдавським та румунських колегам, які мають змогу суттєво збільшити свою транзитну роль», - прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Україна Молдова залізничне сполучення відновлення 
Матеріали по темі