Здоров‎’‎я

Понад 300 вінничан вже отримали міжнародний сертифікат про щеплення від COVID-19

22 липня 2021, 10:20

У Вінницькій області понад 300 жителів уже отримали сертифікат міжнародного зразка про щеплення від коронавірусу. Це дає право вакцинованій людині виїжджати за кордон. Усі вакцини, якими проводять щеплення на Вінниччині визнаються дійсними для перетину кордону.

Про це під час прес-брифінгу розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко, – йдеться на сайті Вінницької ОДА.

За її інформацією, на даний час на Вінниччині щепились понад 186 тисяч осіб.

«Вакцинація – це єдиний спосіб вберегти наших жителів від важкого перебігу захворювання на коронавірус, від госпіталізації та летальних випадків. Від того, наскільки значним буде прошарок людей, вакцинованих від COVID-19, залежатиме, як ми переживемо наступну хвилю хвороби, що вже розпочалась у багатьох країнах Європи», – зазначила Тетяна Бондаренко.

Відтепер, під час 5-го етапу загальної вакцинації населення, запис у чергу через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати. Натомість отримати щеплення може кожен охочий житель області віком від 18 років, зареєструвавшись по телефону в Центрі масової вакцинації, або просто прийти з паспортом і здійснити запис на місці (телефони центрів розміщені на сторінці профільного департаменту ОДА).

У кожному такому Центрі буде, як мінімум, вибір із двох вакцин. За вимогою ВООЗ, щеплення різними вакцинами робитимуть різні медичні працівники.

«Усі вакцини, які зареєстровані в Україні і сертифіковані організацією ВООЗ для екстреної вакцинації захищають в тому числі і від нового штаму коронавірусу «Дельта», оскільки має місце перехресний імунітет», – додала Тетяна Бондаренко.

Можна зробити щеплення кожною із наявних в області вакцин:

  • AstraZeneca
  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech
  • CoronaVac/Sinovac Biotech
  • Moderna.

Вінничанам пояснили, яким чином громадяни, що отримали повний курс вакцини, можуть отримати сертифікат міжнародного зразка, що дає право на виїзд закордон:

«Необхідно звернутись до сімейного лікаря із закордонним паспортом, аби він міг правильно внести особисті дані пацієнта у сертифікат. Він виписує міжнародний сертифікат українською і англійською мовами за тією інформацією, яка є у електронній системі охорони здоров’я. Таких сертифікатів на даний час вже видано сімейними лікарями більше як 300», – розповіла Тетяна Бондаренко.

Усі вакцини, якими проводять щеплення на Вінниччині визнаються дійсними для перетину кордону.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вакцина від COVID-19 щеплення коронавірус міжнародний паспорт вакцинації 
Матеріали по темі