Суспільство

У Вінниці стартував пляжний сезон: попри заборону – люди купаються. Фото

3 червня 2019, 12:17

Наприкінці травня у Вінниці фахівці перевірили якість води на територіях пляжів міста – «Центральний», «Гонти», «Хімік» та Вишенське озеро. В усіх – знайшли порушення норм. Купатися вінничанам заборонено, також встановили відповідні таблички.

Попри заборону купатися в Південному Бузі, на пляжах людно, зокрема на пляжі «Хімік». Більшість загоряють на сонці, діти граються біля води або, з дозволу батьків, заходять у воду лише по коліна.

Однак, є ті, які нехтують забороною купатися в річці.

У медпункті, що розташований на пляжі «Хімік» кажуть, що на зауваження, що купатися заборонено – не реагують ніяк.

За інформацією Вінницького лабораторного центру МОЗ, в травні поточного року встановлена невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях купання людей:

  • на пляжі «Центральний» – по індексу лактозопозитивної кишкової палички, вмісту коліфагів, запаху та біохімічній потребі в кисні;
  • на пляжі «Гонти» – по індексу лактозопозитивної кишкової палички, вмісту коліфагів, запаху та біохімічній потребі в кисні. Також виявлено стафілокок;
  • на пляжі «Хімік» якість води відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам. Але встановлена невідповідність по запаху та біохімічній потребі в кисні.

Фахівці нагадують, що при купаннізабруднена вода може потрапити в ротову порожнину, викликавши гострий гастроентероколіт, основними симптомами якого є: біль у животі, нудота, блювота, пронос, підвищена температура тіла, загальна слабкість.

Вінниця.info

Теги: пляж Хімік заборона купатися 
Матеріали по темі