Влада

Порошенко, Гройсман, міністри, мери і нардепи у Вінниці: нарада з децентралізації. Фоторепортаж

5 квітня 2018, 13:22

 5 квітня у Вінниці проводять нараду з питань децентралізації в Україні, на яку приїхав Президент, і чи не весь склад Кабміну на чолі Прем’єр-міністром, народні депутати, голови ОДА та ОТГ, мери Дніпра, Києва, Одеси, Житомира та представники іноземних країн, які підтримують в Україні реформу. Відкрив захід Петро Порошенко. Він у своєму виступі зазначив, що ця реформа є ключовою для країни. Володимир Гройсман, в свою чергу пригадав, що заради впровадження реформи він залишив посаду мера Вінниці і пішов працювати в Уряд.

«Цей зал також є символом кардинальних змін, які відбуваються в Україні. Тут раніше тут була розруха. Сьогодні приймає всю еліту України», - почав Петро Порошенко.

Президент пояснив, чому навіть в умовах війни, реформа є важливою для України.

«Так, рівно чотири роки тому почалася історія децентралізація України. Говорили про це всі 26 років Незалежності України. Кожна влада обіцяла, що фінансові ресурси, і права перейдуть територіальним громадам, громадянам України. У цьому і є сенс децентралізації. Нагадую, у квітні травні йшла президентська компанія. На зустрічах з людьми, дехто дуже скептично ставився до того, що децентралізація насправді відбудеться. З перших днів відчувалася підтримка Уряду. З перших днів була налагоджена робота з Парламентом. Децентралізація стала одним з перших моїх пріоритетів у реформах. Впевнений, що так буде продовжуватися і надалі.

Чому так важлива була децентралізація тож. Дуже просто, хочу нагадати. Бо дехто забувся, що в квітні травні, червні 2014 року нам нав’язували ззовні політику федералізації. Пам’ятаєте? Як хотіли оголосити «парад суверенітетів» Харкова, Запоріжжя, Донбасу, Луганська, Донецька, Одеси. Сьогодні спецслужби надали переконливі докази хто за цим стояв, як це відбувалося, як фінансувалося. Все це було з-закордону. І намагалися продати українському народові та суспільству, як шлях до розвитку нашої держави. І ми не мали права дурити людей. І наша принципова позиція була на тому, що Україна є унітарною державою. Український народ тримається разом і ми не дамо розколоти державу. Проекти Малоросії, Новоросії зазнають крах», - сказав Президент.

Володимир Гройсман в своїй промові пригадав, як пішов працювати в Уряд, який на той час очолював Яценюк, заради впровадження реформи. Та подякував за підтримку Президенту.

«В нас були прихильники і противники. Нажаль противників було більше. Процес децентралізації влади, і тих проблем, які були на порядку денному, залишаються достатньо у всі часи. Тому дякую Президенту за підтримку реформи самоврядування і бажання продовжити цю надважливу реформу в житті кожного українця», - сказав у вступному слові Прем’єр-міністр.

За словами Президента делегування повноваження обраним на місцях самоврядним органам в свій час присікли прояви федералізації.

«Не уявляєте собі, я зараз зможу це відкрити, якої критиці піддавалася ця моя концепція. Але дякую Володимиру Гройсману, бо завжди були разом та відстоювали ідею. Були і непорозуміння, коли складали проект змін до Конституції. Але знайшли вірне рішення щодо змін законодавства, і щодо конституційних змін. І почали рішуче це розробляти. Хоча казали, що ви робите? Центральна влада втрачає свої повноваження. Як на мене делегувати владу громадам. Але, як виявилося, децентралізація - дієва протиотрута від федералізації, яку, ще раз наголошую, намагалася штучно прищепити Україні Росія. Президент, Уряд, Парламент, добровільно погодилися віддати частину повноважень. І життя довело, що то було правильне рішення», - сказав П. Порошенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Теги: Гройсман Порошенко візит нарада 
Матеріали по темі