Суспільство

Порожні вокзали і поліцейський контроль перевезень: Вінниця на карантині. Фоторепортаж

18 березня 2020, 18:19

В Україні за часи незалежності вперше запровадили суворі обмеження щодо масового скупчення людей, аби запобігти поширенню на території країни коронавірусу COVID-19. Заходи виправдані, адже інфекція поширюється швидко. Всесвітня організація охорони здоров’я визначила коронавірус пандемією. У Вінниці, як і по всій країні, з 12.00 години 18 березня до 3 квітня призупинили пасажирські перевезення на залізниці, на міжміських, міжобласних та внутрішньообласних автобусних маршрутах. Станом на 15.00 годину вокзали і автостанції Вінниці порожні. На території вокзалів є лише таксі.

Таксисти кажуть, що клієнти є, але небагато. Запевняють, що ціни не підіймають, мовляв, на біді наживатись не можна.

«На Пасху більше людей», - каже таксист на Західному автовокзалі, який сьогодні возив пасажирів в Хмільницький район.

«Вертався з Уланова, їхав біля санаторіїв в Хмільнику, людей «ноль», це ще у Вінниці трохи є», - говорить чоловік.

Людей справді немає. На в’їздах та виїздах з Вінниці стоять екіпажі патрульної поліції, які стежать за недопущенням порушення карантинних обмежень. По місту 10 таких екіпажів. Якщо бачать автобус з пасажирами, зупиняють і перевіряють.

«Ми зупиняємо, перевіряємо маршрутний лист, тобто, коли автобус виїхав, звідки і в якому напрямку рухається. Якщо він виїхав до 12.00 години 18 березня, то він має завершити свій маршрут. Хто виїхав після 12-ї години, той має повернутись до місця, звідки він виїхав», - розповіла інспектор патрульної поліції Вінницької області.

«В першу чергу, робота поліцейських націлена на проведення роз’яснювальної роботи з населенням з метою запобігання поширення коронавірусу на території обласного центру та області», - зазначає керівник ГУ Нацполіції у Вінницькій області Юрій Педос.

Західний автовокзал Вінниці

Залізничний вокзал Вінниці

Від сьогодні центральний вхід до приміщення залізничного вокзалу зачинений. Як і до зали очікування з боку квиткових кас. Фактично, працюють лише каси, аби люди могли повернути квитки. Відповідне повідомлення висить на центральному вході і на дверях кас. В повідомленні зазначається, що курсування електропоїздів та пасажирських відмінено з 19.03 по 03.04. Але, відповідно до постанови Уряду, виїхати пасажирським транспортом неможливо вже від сьогодні після 12:00.

«Все, на сьогодні вже не продаємо. Каси працюють тільки, щоб люди могли квитки повернути», - відповіла працівниця вокзалу на касі на питання журналіста Вінниця.info щодо можливого продажу квитка.

Людей мало. Кілька стоять біля кас, кілька прогулюються. Порівняно багато на площі перед вокзалом ромів, які підозріло озираються навкруги. Також на місці чергували два працівники патрульної поліції, будили осіб без місця проживання, що задрімали на лавках біля вокзалу.

«От, здаємо квиток. Купили два квитки до Мінська на 28-е число, але тепер доводиться здавати», - розповіла молода жінка, що стояла в очікуванні коштів біля каси. Мала їхати до Білорусі з сином, на вигляд років 13-ти. До речі, повернули їй повну вартість квитка.

«Електромережа», звідки відправлялись маршрутки на Гнівань, Сутиски, Селище, Урожайне… теж порожня.

Нагадаємо, КУпАП доповнено новою ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей), що тягне за собою накладання штрафу від 17 000 до 32 000 гривень, для посадовців від 34 000 до 170 000.

Вінниця.info

Теги: карантин вокзали Вінниця 
Матеріали по темі