Суспільство

Порятунок національної пам’ятки архітектури «Мури», що у Вінниці, оцінили в 3,8 млн. гривень, але грошей не виділили

23 січня 2017, 14:39

 11 січня департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької обласної державної адміністрації оголосив тендер на 3,8 млн. гривень для проведення робіт з реставрації пам'ятки архітектури національного значення «Башта та мур», що по вул. Мури, 1 в м. Вінниці. Передбачалось проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт. 23 січня торги із закупівлі послуг визнали такими що не відбулись, у зв’язку з тим що видатки на закупівлю відсутні.

Про це зазначено в звіті на сайті Prozorro.

Тендерною документацією передбачалось, що потрібно очистити від сміття та кущів одноповерхову будівлю, площею біля 260 кв. м. Потім укріпити стіни та провести реставрацію.

Мова йде про реконструкцію цегляної башти та прямокутних стаєн, які зведені в 1750-1761 роках.

«Згідно з актом технічного стану пам'ятка, її загальний технічний стан визначено непридатним до нормальної експлуатації, місцями (стайні та частина муру) – аварійним. Пам’ятка потребує проведення першочергових протиаварійних робіт, невідкладних консерваційних та реставраційних робіт», - вказано в характеристиці об’єкту.

Нагадаємо, питання реставрації пам’ятки архітектури національного значення «Мурів» підіймали неодноразово. В листопаді 2015 року Міністерство культури надало погодження на виготовлення проекту на виконання першочергових протиаварійних робіт.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Мури реставрація 
Матеріали по темі