Влада

Посол США в Україні Джон Теффт «інспектуватиме» демілітаризацію ракетних комплексів на Вінниччині

29 листопада 2010, 12:26

30 листопада заступник Міністра оборони України Володимир Омельянчук та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні пан Джон Теффт ознайомляться на 48-му арсеналі зберігання боєприпасів, що поблизу міста Калинівка на Вінниччині, з процесом демілітаризації ракетних комплексів 9К72 “Scud”.

Про це повідомляє прес-служба МО.

За повідомленням, роботи проводить українська корпорація «Співдружність» під контролем фахівців американської компанії «Global Offshore Projects».

В рамках реалізації цього проекту протягом 5 місяців заплановано утилізувати близько 200 ракет.

ДОВІДКА.

30 листопада 2009 року між Міністерством оборони України та Державним департаментом США було підписано Меморандум про порозуміння про допомогу у ліквідації та демілітаризації ракетних комплексів 9К72 (“Scud”) та обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу.

Ще у 1990 році Україна і США погодилися спільно працювати над проблемою скорочення ракетних систем, здатних нести ядерну зброю. Підписаний Меморандум є продовженням спільної роботи в цьому напрямку.

Підписаний Меморандум також є продовженням роботи щодо реалізації програми Нанна-Лугара з колективного зменшення загрози. Ця програма пройшла своє впровадження і реалізацію у вигляді, зокрема, програм позбавлення України від міжконтинентальних балістичних ракет та авіаційних носіїв ядерної зброї.

Продовженням цієї програми стали домовленості щодо ліквідації в Україні оперативно-тактичних ракетних комплексів типу “Scud”, які можуть використовуватися у якості носіїв ядерної зброї.

Реалізація проекту з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу “Scud”, а також обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу, розрахована до кінця 2015 року.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі