Суспільство

«Потрапити у середньовіччя»: в селі на Вінниччині родина влаштовує кінні екскурсії мальовничими полями та лісами

14 серпня 2020, 14:44

В селі Кузьминці, що в Барському районі на Вінниччині, без перебільшення можна відчути, як жили наші пращури, що їли та як подорожували. Родина Підкругляків, які тримають коней, влаштовують аутентичні кінні екскурсії – возять полями з дикими травами, дрімучими лісами та показують унікальні джерела з цілющою водою.

Коні в них – вичесані та доглянуті. Коли гарцюють по колу, то аж дух перехоплює. І в кожного коня – свій характер. Втім, здебільшого, вони спокійні та граційні. Наприклад, аби сісти верхи на вороного, варто спочатку з ним поговорити та погладити його. За словами інструктора, аби осідлати коня, ліву ногу треба вставити в стремено якомога ближче до сідла. Треба ніби пірнути в сідло. Далі головне – розслабитись та довіритись коням, каже власник коней Роман Підкругляк.

«Тоді ти будеш відчувати коня і повторювати, повторювати рухи коня, бо верховій їзді вчить не інструктор, верховій їзді вчить кінь», – розповідає чоловік.

Лише тоді можна вирушати в захопливу мандрівку.

Загалом, екскурсія мальовничими місцями Вінниччини триває щонайменше добу. Тож із собою варто взяти намети, їжу та воду. Полями з дикими травами, дрімучими лісами та незабутніми краєвидами возить людей Борис Підкругляк. Чоловік розказує цікаві історії, везе до джерел із цілющою водою та пропонує заночувати на сіновалі просто неба.

«Гора, на ньому сіно, під низом стіл для їжі, і там лягає чотири чоловіка. І ще вози є, накриті очеретом, і на тих возах спальні місця. Шо спати на палаці, а шо – на висоті три метри, на сіні, такий краєвид красивий», – каже Борис Підкругляк.

Годують гостей виключно українськими стравами за прадавніми рецептами.

«В печі ми готуємо українські страви: борщ, кашу, картоплю, голубці і рибу. Ми страву отримуємо таку з запахом, як з димком, з запахом печі», – каже господиня садиби «На коні» Лариса Підкругляк.

Осідлати коня з першого разу може вийти не завжди, але спробувати це варто кожному. Емоції, коли повз проносяться пара дужих вороних, важко передати словами.

З деталями екскурсій можна ознайомитися на сайті та за телефоном 067 453 95 48 – Борис Іванович Підкругляк.

«Хто бажає активно відпочити, харчуватися якісними і смачними домашніми стравами, приготовленими господинею в печі, пити духмяне парне молоко від власної корови, послухати і поспівати українських пісень, приїжджайте до садиби «На коні» в село Кузьминці, Барського району, Вінницької області. З повагою, господар Борис та господиня Лариса», – пишуть організатори екскурсій.
Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: кінні екскурсії Вінниччина село Кузьминці 
Матеріали по темі