Влада

Потрібен потужний сьомий пакет санкцій – Президент за результатами переговорів з Урсулою фон дер Ляєн у Києві

11 червня 2022, 20:46

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві закликав до підготовки сьомого пакету санкцій щодо Росії, який має стати ще потужнішим.

Про це повідомляють на сайті Офісу президента.

«Я вдячний Європейському Союзу за санкційну політику проти Росії, яка дуже допомагає в нашій боротьбі. Шість пакетів санкцій ЄС стали відчутним інструментом тиску на Росію за війну. Але війна триває. А отже, потрібен сьомий санкційний пакет, і він має стати ще потужнішим», – сказав Глава держави під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Урсулою фон дер Ляєн у Києві.

Зокрема, за його словами, під санкції мають потрапити всі російські посадовці та судді, які працюють на війну та репресії. Європейський Союз також має повністю заблокувати діяльність усіх російських банків. Передусім це стосується «Газпромбанку», через який відбувається фінансування антиєвропейської політики РФ. Крім того, потрібні санкції щодо всіх російських компаній, які так чи інакше допомагають державі у військовій сфері чи у придушенні демократії та свободи слова.

«І, звичайно, Європейський Союз заради свого власного блага має значно швидше працювати над повною відмовою від російських енергоресурсів. Це фундаментальне питання безпеки для всіх – і для України, і для кожної держави ЄС», – зазначив Володимир Зеленський і додав, що триває робота і над іншими напрямами санкційної політики.

Зі свого боку Урсула фон дер Ляєн на цій зустрічі зазначила, що до кінця наступного тижня Європейська комісія має завершити обговорення питання щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

«На цьому шляху ми дуже високо цінуємо ті зусилля, яких докладає Україна, і ту рішучість, з якою ваша країна рухається. Люди довели свою мотивацію і свою рішучу налаштованість. Тому я переконана, що разом ми зможемо подолати цю страшну війну. Ми спільно відбудуємо цю прекрасну країну, модернізуємо Україну», – наголосила Президент Європейської комісії.

Вона зауважила, що Єврокомісія працює над Платформою відбудови України й спостерігає великий ентузіазм щодо цього питання.

«Країни – члени ЄС, інші партнери України, міжнародні фінансові інституції, громадянське суспільство, люди, бізнес дуже зацікавлені в тому, щоб підтримати відбудову України», – розповіла Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, ця платформа дасть змогу синхронізувати спільну роботу над відновленням України.

«Ми хочемо спрямувати інвестиції, забезпечити виконання реформ, щоб це покращувало життя українців, щоб ми могли відновити Україну, зробити її привабливою для інвестування, щоб Україна створила привабливі умови для ведення бізнесу й завдяки цьому могла рухатися в напрямку Європейського Союзу», – сказала Президент Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна реалізувала важливі реформи у галузях економіки та верховенства права. На її переконання, наша країна має продовжити цей шлях.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Володимир Зеленський сьомий пакет санкцій зустріч Президент Європейської комісії 
Матеріали по темі