Суспільство

Повідомили дати, коли в Україні можуть відновити автобусне, залізничне та авіаційне сполучення

13 травня 2020, 09:45

В Міністерстві інфраструктури розробили пропозиції відновлення роботи транспорту в три етапи. Обов’язкова умова - дотримання всіх протиепідеміологічних заходів (маскового режиму, належної дезінфекції, обмеження кількості пасажирів та місць для сидіння).

Про це повідомляють на сайті Міністерства.

Разом з тим, туроператори, плануючи новий сезон подорожей, почали ділитися графікою, що має конкретні дати від Мінінфраструктури. Інформацію також підтвердила у телеграм-каналі нардепка Ірина Борзова.

Етап 1

Запуск 745 приміських поїздів для забезпечення підвозу громадян до місць роботи в години «пік». Із 22 травня ймовірно почнеться перший етап, який передбачає запуск міських автомобільних перевезень (крім маршрутних таксі) та приміських перевезень (у межах одного району).

Етап 2

Може початися з 29 травня. Передбачається запуск внутрішньообласних перевезень, внутрішнього авіасполучення, а також вихід до 50% приміських поїздів і 42 пар поїздів далекого прямування категорії «Інтерсіті+», «Нічний експрес». Зокрема:

  • в західному напрямку - 11 пар поїздів,
  • у південному - 10,
  • у дніпровському - 6,
  • у східному - 12,
  • в азовському - 3.

На другому етапі на колії повернуться ще 571 поїзд, і буде, повністю відновлено приміський залізничний рух.

Запуск із 9 червня міжобласних і міжнародних автомобільних перевезень, зокрема, маршрутних таксі.

З 12 червня планується запуск 100% приміських поїздів, які курсуватимуть у світлий час доби, а також усіх пасажирських поїздів згідно з графіком.

Етап 3

Планується після завершення карантину. Передбачає запуск поїздів міжнародного сполучення та сезонних поїздів.

Відбудеться запуск міжнародного авіасполучення до країн, що зняли обмеження в аеропортах для прийому/відправки міжнародних рейсів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» розробила план заходів із відновлення приміського сполучення після скасування заборони на регулярні пасажирські перевезення.

На позачерговому засіданні Уряду 4-го травня в Україні вирішили продовжити карантин до 22-го травня, але з 12-го – послабити низку обмежень.

Вінниця.info

Теги: транспорт ВМР ОДА карантин коронавірус 
Матеріали по темі