Економіка

Повідомили, який середній розмір субсидії вінничанам видають готівкою

18 березня 2019, 14:10

У Вінницькій області 164 тисячі домогосподарств отримують субсидію в грошовій формі. Середній розмір виплати складає 1 тисяча 624 гривні на місяць. 14 тисяч осіб, котрі оформили державну допомогу з 1 січня, отримають її у безготівковій формі.

Про це повідомила Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. Інформує прес-служба Вінницької ОДА.

Відповідно до нового порядку нарахування та виплати даного виду допомоги, субсидію, призначену пенсіонерам до 31 грудня 2018 року, отримуватимуть через пенсійний фонд. Решта громадян – через «Ощадбанк». Субсидія, яка призначена з 1 січня 2019 року, виплачуватиметься у безготівковій формі.

Пенсіонерам субсидії у грошовій формі виплачуватимуться через органи пенсійного фонду України. З державного бюджету кошти на виплату субсидій направляються через органи пенсійного фонду в банк, якщо пенсіонер отримує пенсію через банківську установу, або на пошту, для тих пенсіонерів, які отримують пенсію через Укрпошту.

«Загалом, 109 тис пенсіонерів області є отримувачами субсидій. Зокрема, через банк отримують майже 48,5 тис осіб і таких виплат здійснено на суму майже 53 млн грн., а через пошту виплачено майже 85 млн грн. Починаючи з 12 березня, субсидіанти, які не є пенсіонерами, мають в «Ощадбанку» відкрити рахунок і безкоштовно оформити картку, на яку перераховуватиметься субсидія. Також, маючи платіжки можна одразу здійснити оплату всіх комунальних послуг. До того ж можна отримати живі гроші завдяки грошовим переказам «Швидка копійка», - додала Наталя Заболотна.

В області діє 92 відділення Ощадбанку, які обслуговують майже 54 тис, або 33%, із загального числа субсидіантів. Станом на 18 березня на картку здійснено понад 10,5 тис переказів субсидій на суму понад 17 млн грн, і отримано переказів «Швидка копійка» на суму 11,5 млн грн. Натомість пенсіонерам, які вже отримують пенсію на карткові рахунки, не потрібно додатково звертатись у банк – їм субсидію перерахують на картку разом із пенсією.

Вінницька область єдина в Україні, де в кожному відділенні «Ощадбанку» 12-13 березня працювали працівники органів праці та соціального захисту населення, які надавали роз’яснення щодо призначення та розміру субсидій.

5c8f8af58385d.jpg

5c8f8b04807df.jpg

Вінниця.info, фото - із сайту ОДА

Теги: ОДА субсидія  
Матеріали по темі