7 квіт. 2016 16:56

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:53
Суспільство
0

97

0

Працівникам Вінницької облдержадміністрації ввели дрес-код

Працівникам Вінницької облдержадміністрації ввели дрес-код

 Валерій Коровій підписав розпорядження щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Вінницької облдержадміністрації


Працівникам Вінницької облдержадміністрації ввели дрес-код

 Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Валерія Коровія № 209 від 6 квітня 2016 року затверджено рекомендації щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Вінницької облдержадміністрації.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької облдержадміністрації.

 Так, зокрема, діловий чоловічий одяг: стандартний набір чоловічого одягу працівника облдержадміністрації повинен містити кілька класичних костюмів (з вовняної чи напівшерстяної тканини), піджак, темні, у тон піджака брюки, набір сорочок, краватки, білизну, темні довгі шкарпетки чи гольфи, тонкий трикотажний пуловер з V-подібним вирізом чи жилет, туфлі, класичні черевики.

 Однокольоровий костюм – основний елемент одягу чоловіка –державного службовця (темних та світлих тонів відповідно в зимовий та літній періоди). Традиційний чоловічий костюм в діловому стилі – темно-синього, темно-сірого або чорного кольору може бути однобортним або двобортним. Тканина може бути однотонною, у смужку чи клітинку, малюнок стриманим, ледь помітним. Піджак має бути завжди застебнутий під час офіційних заходів, проте нижній ґудзик піджака ніколи не застібають.

 Діловий чоловічий стиль не передбачає яскравих сорочок. Відповідно до обставин сорочка може бути білою або кольору, який гармонійно співпадає з кольором костюму. Сорочка під діловий костюм повинна бути з довгими рукавами і бажано бавовняною (у спеку допускаються короткі рукава, але у цьому випадку краватку не носять).

 Краватка має відповідати стильовим особливостям сорочки та костюму, а її ширина залежить від ширини лацканів піджака. Максимальна довжина – до середини пряжки ременя. Краватка має бути охайно зав’язана, не яскрава.

 Брючний ремінь підбирається обов’язково у тон взуття та костюму, з пряжкою середніх розмірів.

Взуття повинно відповідати кольоровій гамі костюму та порі року. В осінньо-зимовий період дозволяється чорний, як універсальний колір, який пасуватиме до будь-якого костюму, крім літньої гами (світлі тони). До літніх костюмів світлих кольорів одягають світле взуття. Черевики мають бути традиційної форми та ретельно начищеними. Чоловічий діловий костюм не передбачає спортивного та замшевого взуття. Забороняється носити спортивно-пляжне взуття. Лакові туфлі одягають тільки зі смокінгом або фраком.

 Колір чоловічих шкарпеток має відповідати кольору костюма та взуття. Вони підбираються обов’язково достатньо довгі. Білі та яскраві кольори чоловічих шкарпеток не допускаються.

 Чоловічий діловий одяг дозволяє обручки та не масивні персні-печатки або персні з каменями (як правило темних тонів).

 Зовнішність чоловіка – державного службовця: охайна зачіска, доглянуті руки, випрасуваний костюм, свіжа сорочка, вузол краватки – по центру сорочки, чисте взуття.

 Діловий жіночий одяг

На робочому місці жінка – державний службовець повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету. Головне у зовнішньому вигляді ділової жінки – доглянутість, відчуття міри, елегантність та доцільність.

 Ділова палітра – різноманітні відтінки всіх кольорів стриманої гами, у літній період діловий жіночий одяг дозволяє світлі пастельні тони. Жіночий діловий костюм характеризується класичним кроєм.

 Максимальна довжина спідниці 10 см нижче коліна, мінімальна – 10 см вище коліна, оптимальна довжина – до середини коліна. Розрізи з боку і спереду для ділового костюму недоречні. Одяг жінки – державного службовця не передбачає глибоких декольте, відкритих вирізів, оголених плечей та живота. Костюм жінки повинен бути їй до лиця. Діловий костюм жінки допускає наявність хусточки на шиї, шарфу та краватки. Брюки мають бути класичного крою, сидіти по фігурі, не обмежуючи рухи.

 Блузки можна підбирати різні за стилем і кольоровою гамою (окрім яскравих) із непрозорої тканини.

 Прості блузки та елегантні светри одягають під жилет, піджак, або жакет. В літній період блузки на бретельках (але не короткі топи) і легкий жакет вільного крою з короткими рукавами.

 Жіночий діловий одяг обов’язково передбачає панчохи або колготи (у спекотні дні наявність панчіх не є обов’язковою), колір яких відповідає загальній гамі одягу. Виключаються кольорові колготи з малюнком або візерунками.

 У спекотні літні дні слід вдягатися так, щоб виглядати по-діловому і не знемагати від спеки.

 Взуття жінки – державного службовця – закриті класичні моделі переважно «човники» з висотою підборів 5-7 см. Для державної установи не підходять сандалі, або плетені спортивно-пляжні туфлі.

 Макіяж жінки – державного службовця – обов’язково денний (не яскравих, пастельних тонів). У спекотні дні макіяж має бути помірним.

 Парфуми природні, гармонійні, не занадто різкі та насичені.

 Зачіска жінки – державного службовця повинна мати охайний вигляд за будь-якої довжини волосся. Довге пишне волосся, що розпущене по плечах, порушує діловий стиль.

 Ювелірні прикраси та біжутерія допомагають жінці підкреслити її індивідуальність. Бажано, щоб прикраси були комплектними, але не химерними чи надто масивними.

 Прикрас не повинно бути надто багато в доповненні до ділового вбрання.

 Зовнішність жінки: охайна зачіска, доглянуті руки, денний макіяж, охайне вбрання, чисте взуття.

 У п’ятницю дозволяється довільний стиль в одязі, але без надмірностей та екстравагантності, це не стосується керівництва облдержадміністрації, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, патронатної служби голови облдержадміністрації та співробітників, які мають ділові зустрічі у цей день.

 Сумлінність у роботі, шанобливе ставлення до громадян, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов'язків, з урахуванням яких громадськість оцінює доброчесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби взагалі і кожного державного службовця зокрема.

ВИННИЦА.info