Місто

Представники інтелігенції засудили дії політиканів, які зірвали міжнародне Шевченківське свято у Вінниці

25 травня 2018, 09:54

 У Вінниці 24 травня тривав Міжнародний фестиваль, присвячений Кобзареві. Розпочали заходи о 13-й годині на площі Тараса Шевченка з огляду експозицій, які підготували територіальні громади. За годину на однойменній площі до пам’ятника Т. Шевченку принесли квіти та провели «Поетично-пісенний вінок Великому Кобзареві». Завершували Міжнародне Шевченківське свято «В сім’ї вольній новій» в приміщенні Філармонії, але там захід зірвали. Присутні в залі гості були шоковані поведінкою, так званих активістів. Представники інтелігенції та культурні діячі відреагували на вчинки псевдо активістів спільною заявою.

«24 травня 2018 року у Вінниці під час офіційного відкриття міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» сталася неприпустима провокація.

Певні політичні активісти намагалися зірвати проведення міжнародного заходу, дискредитуючи місто та його громаду в очах мистецької спільноти України, а також представників зарубіжних країн, присутніх на урочистостях.

Ми засуджуємо такі дії, у тому числі, висловлювання ксенофобського характеру, вважаємо їх ганебними для цивілізованого суспільства та інформуємо, що учасники інциденту не належать до літературно-мистецьких організацій Вінниччини та культурного середовища міста. Окремо наголошуємо: ці особи не мали жодного відношення до організації Шевченківського свята.

Вінниця є толерантним та відкритим європейським містом, громада якого поважає демократичні цінності, право на плюралізм думок, зокрема, існування опозиційних поглядів. Але використання незаконних методів для лобіювання своїх політичних гасел та використання культурного середовища для їх поширення є не припустимими.

Будь-які спроби політизації культурно-мистецького життя Вінниччини не прийнятні», - зазначено в заяві, яку підписали Громадська організація «Культурний Всесвіт», Громадська організація Культурний Кампус, Громадська організація «Вінницьке історичне товариство».

Вінниця.info

Теги: кобзар скандал 
Матеріали по темі