Політика

Представники опозиційних партій з Вінниччини поїдуть на акцію протесту до Верховної Ради

4 вересня 2018, 13:16

 6 вересня в Києві під стінами Верховної Ради проведуть всеукраїнську акцію за виборчу реформу. До акції доєднаються партійці з Вінницької області. Представники політичних сил та громадські активісти хочуть привернути увагу депутатів ВР, щоб ухвалити Виборчий кодекс і до наступних виборів в Україні запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

Про це повідомили представники місцевих осередків партій Рух Нових Сил, Об'єднання «Самопоміч», Батьківщина Молода, Національний корпус та ГО «Центр UA» під час прес-конференції у Вінниці 4 вересня.

Зміна виборчих правил передбачає скасування змішаної виборчої системи, запровадженої в 2011 році та впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками.

Для цього необхідно невідкладно ухвалити в другому читанні законопроект № 3112-1 – проект Виборчого кодексу.

Учасники прес-конференції зазначають, що відкриті регіональні списки необхідні, щоб кожен виборець знав депутата, якого обирають. Також вони переконані, що мажоритарна система виборів сприяє підкупу виборців.

«Виборча реформа – запорука якісного оновлення політичної еліти в Україні, важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента Порошенка. Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року», - йдеться в релізі учасників прес-конференції.

Нагадаємо, в травні цього року представники 10 політичних партій під гаслом «Ні!» виборам за законом Януковича» вийшли з мітингом до Вінницької обласної ради.

Вiнниця.info

Теги: політики протест акціі 
Матеріали по темі