Культура

Презентація «IZHORACIA». Ігор Шуров привіз до Вінниці свій живопис

8 листопада 2017, 10:57

 «Талановита людина – талановита у всьому», - поширене висловлювання, але насправді таких людей одиниці. Поет, сценарист і художник Ігор Шуров 7 листопада у Вінниці презентував виставку живопису «IZHORACIA». Атмосферний захід зібрав митців, поціновувачів сучасного мистецтва та творчості автора. Полотна художника це мікс філософії та іронії, спроба поділитись творчою свободою.

Презентацію виставки розпочали з авторського фільму, де І. Шуров розповідає про появу «IZHORACIA».

«Зі мною сталась історія, як з Володимиром Войновичем, ніяких аналогій, Боже збав. Просто він спочатку писав, писав, писав, а потім вирішив малювати. Почав малювати фарбами, великі полотна, автопортрети, портрети і перестав писати взагалі, «як відрізало». Тобто, в нього вся ця енергія перетекла в живопис, як мене приблизно «стукнуло» зараз. Я боявся пензель тримати в руках, я боявся дотягнутись до полотна. Було страшно. Потім я став великим героєм – малював як хотілось – сміливо, нахабно», - ділиться автор.

«Трапило мені на очі із Горація… Якесь слово таке склалось Ізгорація, навіть на обкладинку збірника «Ритуал» його виніс. Збірник «Ритуал» - спроба поділитись з читачами творчою свободою, яка за словами Гораціо дозволена лише живописцям, поетам та божевільним», - так з’явилося нове слово, яке згодом стало позначати «позажанровий» жанр творчості Ігоря Шурова, включаючи живопис.

Автопортрет із бюстом Вольтера

«Відпочивайте, спілкуйтесь, беріть шампанське та іноді дивіться на мої картини. Але знайте, не лише ви слідкуєте за картинами, вони теж споглядають за вами…», - звернувся до гостей митець.

 Довідка.

Ігор Шуров народився 30 вересня 1958 року в Харкові (Україна). Батько - офіцер, мама - медсестра. Закінчив Вінницький педагогічний університет (філологічний факультет). Працював учителем у школі. Викладав в медичному університеті. Багато сил та енергії Ігор віддав журналістській роботі. Він став засновником і головним редактором кількох Вінницьких газет і телекомпаній, в їх числі - легендарна газета «Тумба». Працював сценаристом і редактором найпопулярнішого в Україні телеканалу «1 + 1» (Київ). Був головним редактором української версії найпопулярніших у всьому світі телепроектів: «Who Wants to Be a Millionaire?», «Brainiest Kid»,«Fort Boyard». За сценаріями Шурова знято три художні фільми. Він автор чотирьох книг (вірші і проза). Його книга «Слоуни. Хроніки одного нелюдськогороду з коментарями та ілюстраціями» - стовідсоткове відображення його жанру «позажанром».

Вiнниця.info

Теги: картини виставка мистецтво 
Матеріали по темі