Місто

Професор віднайшов старовинну Конституцію Вінниці – у травні її покажуть містянам

19 березня 2019, 11:14

Директор Вінницького архіву Юрій Легун віднайшов у бібліотеці Ягеллонського університету унікальний документ - Ординація Вінниці 1790 р. Фактично за своїм змістом - це Конституція міста, що висвітлює усі сфери життя городян кін. XVIII ст. Назабаром двомовне видання побачить світ.

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

«Ранкова звістка про повернення одного з найстаріших пам'ятних знаків до Вінниці стала першою ластівкою новин про День Європи 2019. На часі ще один анонс від Центру історії Вінниці.

Минулоріч доктором історичних наук, професором Jurij Legun у бібліотеці Ягеллонського університету (Biblioteka Jagiellońska) у Кракові було віднайдено унікальний документ - Ординація Вінниці 1790 р. Фактично за своїм змістом - це Конституція міста, що висвітлює усі сфери життя городян кін. XVIII ст.

Нині цей документ опрацьовується співробітниками Центру спільно з Державний Архів Вінницької Області. Двомовне видання зовсім скоро побачить світ. Усі деталі будуть озвучені на презентації книги у травні», - зазначено у публікації.

5c90b31f2aa8a.jpg

Нагадаємо, що до Дня Європи у центрі Вінниці встановлять найстаріший пам’ятник міста. Монумент символізуватиме набуття містом Магдебурзького права, 380-річчя якого вінничани відзначали минулого року. Встановлять монумент у сквері на вулиці Оводова.

Вінниця.info

Теги: Вінниця історія Вінниці  
Матеріали по темі