Суспільство

Професор Вінницького медуніверситету закликає матусь не збиратись компаніями під час прогулянок

20 березня 2020, 10:24

Коронавірусна інфекція є найнебезпечнішою для літніх людей - високий відсоток смертності. Але «підхопити» вірус може людина будь якого віку. Тому фахівці радять літнім людям самоізолюватись, а молоді – обмежити контакти.

Про розповів професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Юрій Мостовий під час зустрічі головою ОДА.

«Стосовно прогулянок – особам похилого віку їх треба обмежити. Я часто бачу мами з дітьми збираються в компанії і обговорюють свої проблеми. Цього не треба робити. Якщо ви вирішили з своєю дитиною робити прогулянку індивідуальну, то вона має бути ізольована», - каже Юрій Мостовий.

Фахівці зазначають, що в світі епідемія коронавірусу може тривати два три роки, але на літні місяці прогнозують зниження активності вірусу.

«Людей може насторожувати, що за прогнозами 70 – 80% населення земної кулі перехворіє. Але якщо ми подивимось стосовно другого вірусу – вірусу грипу, практично кожна людина в своєму житті перехворіла. Ці цифри нас не повинні лякати. Нас повинні більше насторожувати ці 20% людей похилого віку, для яких може це закінчитись трагічно. Для інших людей це буде як звичайний грип», - розповіла завідуюча кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. М.І. Пирогова Лариса Мороз.

Відомо, що станом на 10.00 годину 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Три з них - летальні. У Вінницькій області досліджено 11 зразків матеріалів, які відібрали в людей з підозрою на коронавірус. У 8 випадках вірус не виявлено, підозру на COVID-19 знято. Три зразки ще тестують. На Вінниччині не має жодного лабораторно підтверджено випадку захворювання на коронавірус.

У Вінниці діє режим карантину. До містян звертаються через систему оповіщення, закликаючи їх не виходити на вулицю без серйозної потреби.

Під час карантину, у громадському транспорті має їздити не більше 10 пасажирів у салоні. В перший день карантину вінничани правил не дотримувались.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: коронавірус прогулянки Вінниця карантин 
Матеріали по темі