Місто

Прокласти нову трамвайну колію і перенести автовокзал? До квітня у Вінниці представлять ідеї розвитку проспекту Коцюбинського

31 січня 2018, 10:24

 29 січня зaвершився прийoм зaявoк нa міський кoнкурс у фoрмaті Студій ідей, який прoвoдить Вінницькa міськa рaдa зa підтримки Німецькoгo бюрo співрoбітництвa GIZ. Нa кoнкурс нaдійшлo 16 зaявoк з шести міст Укрaїни. Прoтягoм лютoгo-квітня три відібрaні кoмaнди мaють oбдумaти тa зaпрoпoнувaти свoї рішення, чи вaртo прoклaдaти трaмвaйну лінію між плoщaми Перемoги тa Привoкзaльнa, куди перенoсити і чи перенoсити взaгaлі центрaльний aвтoвoкзaл тa ще цілу низку питaнь щoдo плaнувaння тa рoзвитку прoспекту Кoцюбинськoгo.

Прo це йдеться нa стoрінці «Інституту рoзвитку міст» у «Фейсбук».

Незважаючи на те, що район Замостя розташований в центральній частині міста, останні роки він не стояв у центрі міського розвитку. Проблеми з навантаженням від ринків, колишніми промисловими територіями погіршили привабливість цієї території. Простір вздовж проспекту Коцюбинського страждає від значного транспортного руху, а також від вкрай некомфортного середовища пішохідних зон.

«Простір проспекту Коцюбинського є ключовою територією для розвитку міста завдяки його розташуванню та масштабам. Розроблена в результаті Студій концепція дозволить вирішувати питання міського простору не точково і випадково, а маючи цілісне уявлення», - коментують в Агенція просторового розвитку КП «Інститут розвитку міст» (Вінниця), яка є співорганізатором Студій.

Студії ідей – новий для України формат роботи. Команди отримають результати попередньо здійснених соціологічних досліджень та транспортного аналізу, необхідну картографічну та містобудівну документацію. Під час роботи будуть проводитись консультації з департаментами міськради, власниками крупних об’єктів території, з мешканцями та іноземними експертами. Кожна команда презентуватиме свій проект розвитку району, реконструкції проспекту та окремих ділянок. У підсумку місто отримає оформлене цілісне бачення і конкретні підходи для подальшої реконструкції проспекту Коцюбинського, його площ та відповіді на багато інших запитань, що стосуються району.

Нагадаємо, 11 січня Вінницька міська рада анонсувала міський конкурс у форматі Студії ідей. До 29 січня всі охочі взяти участь мали надіслати заявку зі своїми резюме, прикладами робіт та мотиваційним листом, чим їм зацікавив об’єкт Студій. Кожна команда обов’язково включає архітектора, експерта з транспорту та фахівця з ландшафтного планування. Географія поданих заявок: дві команди з Вінниці, одна з Івано-Франківська, п’ять з Києва, шість зі Львова, по одній з Полтави та Харкова.

5 лютого має бути оголошено три команди-переможця для подальшої участі у проекті. Відбір команд, які працюватимуть з територією, здійснюватимуть швейцарський урбаніст-проектувальник Урс Томанн, заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський та керівник Агенції просторового розвитку Олександр Коротких. Початок Студій заплановано на 13 лютого, завершення – 25 квітня.

Конкурс-студії відбуваються в рамках проекту Integrated Urban Development in Ukraine відповідно до засад Лейпцизької Хартії «Міста Європи на шляху сталого розвитку» за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Вiнниця.info вже писала, що на проспекті Коцюбинського перебудують «Петроцентр», а забігайлівку «Фонтан» біля залізничного вокзалу хочуть замінити закладом відомої мережі швидкого харчування. 

Проспект Коцюбинського сьогодні

 

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі