Суспільство

Прокуратура покарає підприємця, який використовував землю, що є пам’яткою археології - поселенням трипільської культури

25 липня 2018, 11:20

 За незаконне захоплення земель історико-культурного призначення на Вінниччині керівнику підприємства прийдеться відповідати перед законом.

Про це повідомялє прес-служба прокуратури Вінницької області.

За результатами здійснення Бершадською місцевою прокуратурою процесуального керівництва досудовим розслідування у кримінальному провадженні до суду направлено обвинувальний акт за ч.2 ст.197-1 КК України стосовно керівника одного з сільськогосподарських товариств регіону.

Встановлено, що керівник здійснюючи управління підприємством, ухиляючись від документального встановлення меж орендованих земельних ділянок умисно допустив зайняття та незаконне використовування земельної ділянки історико-культурного призначення площею 3 га, яка містить пам’ятку археології - поселення трипільської культури IV-II тисячоліття до нашої ери.

До перевірки факту використання вказаної землі залучались спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, здійснювались тимчасові доступи до відповідних документів на підставі ухвал слідчого судді, проводились допити визначених у вказівках процесуального керівника осіб. Під час досудового розслідування з’ясовано, що особливо цінну землю розорювали та  засіяли сільськогосподарською культурою, врожай якої в подальшому зібрали.

Довідково: самовільне зайняття земельної ділянки особливо цінних земель (ч.2 ст.197-1) передбачає кримінальну відповідальність - у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

Вiнниця.info

 

Теги: прокуратура підприємець покарає 
Матеріали по темі