Культура

Просили мама, просили тато: у Вінниці відкрили виставку старовинного весільного одягу. Фото

18 лютого 2020, 16:09

18 лютого в приміщенні Вінницького педагогічного університету відкрили виставку старовинних весільних строїв «Просили мама, просили тато – і ми вас просимо…на виставку!».

Також представлено кілька десятків парафінових вінків, які одягали раніше на весілля.

«Всі строї, які присутні на виставці – з моєї колекції, окрім деяких зразків. Десь не вистачало поясів чи штанів, то це ми взяли з музею, щоб просто доповнити образ. Ці речі я збирала, будучи студенткою. Вони зберігаються тут, в музеї. Ми вирішили, чому просто зберігати, якщо можна і показати іншим. Загалом строїв близько 6-7 штук, 17 вінків, а з музейними 19 і декілька десятків фотографій. Загалом світлин десь кілька тисяч, але на виставку відібрані суто весільні, які репрезентують життя», – каже Марія Куряча, співробітниця Центру історії Вінниці.

Марія розповідає, що переважно старовинні речі знайти важко, шукають їх по селах, але не завжди люди готові віддавати їх.

«Шукаємо вбрання по селах. Але на сьогоднішній момент це знайти дуже важко. Якщо ти студент, то часто не знаходиш спільної мови з власниками речей. Вони не хочуть віддавати, бо бояться втратити цю річ. Також часто хочуть грошей. Насправді все, що є на виставці – дякуючи моїй стипендії. Також деякі речі купувалися через інтернет. Існують такі «скупщики», ми їх називаємо ще «чорні» ахреологи. Вони їздять по селах, скуповують речі, а потім перепродують», – каже Марія.


Більшість речей – з Вінницької області. Є також стрій з Полтавщини.

«Ми намагалися скласти не просто речі до речей, щоб вийшов крутий образ, а складали по районах. В нас є пара молодят з Крижопільського району, є Літинський стрій, Бершадський. Є також полтавський весільний вінок – перший, який я зробила і з якого розпочалася історія моєї колекції», – додає Марія Куряча.

Окрім вінків, представлено ще кілька десятків сорочок – початку 20 століття. Кожна з них – має свою історію. Кожна сорочка має унікальний візерунок. Представили також світлини подільського весілля. Переважно це групові фото, також молодята, а особливої емоційності додають фото з гуляння.

За словами організаторів, виставка триватиме до кінця березня.


Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Теги: виставка весілля одяг стрій 
Матеріали по темі