Суспільство

Пройтися тротуаром Київського мосту вінничанам обіцяють вже у квітні. Історія ремонту у фотографіях

30 березня 2018, 11:16

У Вінниці минув рік від початку капітального ремонту Київського мосту. За цей час, основні роботи, що проводились, були направлені на укріплення мостової споруди. Станом на кінець березня 2018-го роботи виконані на 70%.

«Цей міст - об’єкт будівництва СС-3. Належить до найвищої  категорія складності. Згідно проектної документації реконструкція мосту запланована протягом 24 місяців. При сприятливих погодних умова, ми сподіваємося здати міст в експлуатацію ближче до осені. Точної дати встановити не можливо, на цей момент. Через сніг у березні місяць проведення великих робіт – вилетів. Точніше, роботи тривали, але працівники могли б зробити більше удвічі», - розповідає Вінниця.info Ігор Кравець, керівник Департаменту капітального-будівництва Вінницької міськради.

У квітні цього року з боку вулиці Чорновола ремонтні роботи поверхні Київського мосту переходять на інший бік.

«Там розпочнуть розбирати тротуар, замінять старі балки на нові. Дорожнє покриття. Почнемо бетонувати, проводити гідроізоляцію та асфальтування. Само собою, замінять також освітлення, контактну мережу, огорожу», - продовжує Кравець.

Тротуар оновленого мосту буде набагато ширшим. Лише з одного пішохідного боку на цілий метр. І це розширення вдалося зробити не звужуючи проїжджу частину.

«Під час будівництва мосту тротуарна частина складала 160 сантиметрів. Для тих часів це було нормою. Нині інші стандарти. Розширили на метр не звужуючи проїжджу частину. Армували краї мосту. Стару чавунну огорожу завезли на склад. На її місці має з’явитися нова. Розробляється дизайн», - зауважує Кравець.

На мосту вже встановили вісім металевих електроопор із економічними ЛЕД-світильниками. Також вперше на мосту з’явилося водовідведення.

«Раніше його просто не було. Дощова, тала вода з соляною суміш, більше не буде стікати по бетонним опорам, від чого, вони звичайно з роками руйнувалися», - пояснює Кравець.

З 16 опор реконструювати залишилося п’ять. Роботи по укріпленню тривають одночасно по всій ширині мосту.

«Якщо говорити, до прикладу про використання матеріалу, на одну арку йде близько 70 тонн бетону. У цей розрахунок не йдуть: колони, проїжджа частина, яку також заливали бетоном», - підраховує Кравець.

Щоденно реконструкцією Київського мосту займається півсотні робітників. Без вихідних. Після здачі в експлуатацію, за підрахунками він прослужить щонайменше 70 років.

Пропонуємо переглянути на фото, яким був міст до початку ремонту і як він змінювався з 2016-го року:

Серпень 2016

Напередодні ремонтних робіт березень 2017-го.

Через місяць від початку робіт зняли дорожнє покриття та почали укріплювати вїзди. Змінили правила проїзду для легкових авто, щоб розвантажити Центральний міст. 

Квітень 2017-го

 

Травень 2017-го

На пішоходній зоні почали знімати покриття, аби перенести комунікації.

Червень 2017

У вересень замінили частину балок, постелили плити при заїздах, перенесли комунікації, замінили газову трубу і приступили до укріплення арок.

У жовтні тролейбуси №10 почали курсувати Київським мостом.

Жовтень 2017-го

Листопад 2017

Березень 2018-го

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця реконструкція міст Київський 
Матеріали по темі