Влада

Прозорий і доступний. Департамент Вінницької ОДА зробив у «Книжці» ремонт за кошти міжнародного фонду. Фото

3 липня 2018, 14:58

 Департамент молодіжної і соціальної політики Вінницької облдержадміністрації переїхав з двох будівель у центрі міста в одне приміщення - на Хмельницьке шосе, 7, яке вінничани називають «Книжкою». На першому поверсі адмінбудівлі працівників департаменту розмістили за принципом «прозорого офісу». Приміщення облаштували за всіма нормами доступності, а інформаційні таблички біля кабінетів продубльовані шрифтом Брайля. Ремонт та закупівля обладнання і меблів обійшлись в 1,5 млн. гривень. Це кошти міжнародного турецького фонду «ТІКА». У Вінницькій області вперше запроваджено подібну практику, коли з державного чи обласного бюджету не залучаються кошти для облаштування приміщення для державних службовців.

3 липня голова Вінницької ОДА Валерій Коровій перевірив, як працює департамент соціальної і молодіжної політики в оновленому приміщенні.

«Головне, що нам дав цей проект, це те, що ми змогли весь департамент об’єднати в одному місці. Тут відділ АТО, відділ пільг, відділ субсидій... Людина, яка приходить, повинна отримати всі послуги в одному місці», - говорить директор департаменту Наталя Заболотна.

При реалізації проекту департамент соціальної і молодіжної політики оформляв заявки на Міжнародний фонд «ТІКА», який, в свою чергу, проводив закупівлі.

«Грант ми виграли в середині 2015 року на ремонт приміщення по Соборній, 89. Але ми ставили за мету, щоб приміщення було доступним, оскільки наша категорія це і люди на візку, і люди похилого віку. Вони були змушені підійматись на другий, третій поверх, а там неможливо облаштувати ні підйомник, ні ліфт. Коли в «Книжці» нам запропонували приміщення, ми переписали проект і Фонд погодився із зміною місця розташування. Оскільки «Книжка» має пандус, до приміщення можуть дістатись люди на візках.

Раніше наш департамент був в різних приміщеннях. Один на Соборній, 89, інший – на Монастирській,47. Люди ходилипо будівлях і, звичайно, всі були невдоволені. Наша задача – надати людині всі необхідні послуги в одному місці», - розповіла Н. Заболотна.

В приміщенні департаменту, окрім робочих кабінетів та конференц-залу, облаштували соціальну кімнату та дитячу кімнату, де на певний час можна залишити дитину.

«В окремій соціальній кімнаті працівники можуть приймати їжу, а не чай, кава «поміж паперами». По друге, це їх комфорт, бо робота в департаменті досить складна. Є дитяча кімната. Також ми замовили пеленальний столик в туалет, який облаштований за принципами доступності», - коментує директорка департаменту.

Валерій Коровій зазначив, що за таким принципом необхідно облаштувати всі департаменти обласної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка.

ТІКА є турецькою державною організацію з надання міжнародної технічної допомоги та реалізує проекти та програми на території України з 1997 року. ТІКА здійснює свою діяльність в Україні на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки про технічне і фінансове співробітництво від 14 листопада 2002 року та Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про погодження списку проектів, до яких застосовуються положення статті 2 зазначеної Угоди.

Вiнниця.info

Теги: департамент 
Матеріали по темі