Суспільство

Прихистили 13 500 переселенців: від Вінницького обласного гуманітарного штабу привезли допомогу в Погребищенську та Оратівську громади

14 травня 2022, 12:34

Ще дві вінницькі громади отримали допомогу від Вінницького обласного гуманітарного штабу. Це Погребищенська та Оратівська громади, які прихистили вже майже 13 500 переселенців.

Про це повідомив Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Переселенці у цих громадах переважно проживають у людей вдома. Місцева влада, разом з волонтерами, та підприємцями самостійно робили ремонти у покинутих будинках. Приміром, у Погребищі 50 родин досі проживає в приміщенні професійно-технічного училища. А в Оратові – переселенців розмістили у дитячому садочку.

Для переселенців Погребищенської ТГ передали сьогодні майже 23 палети допомоги, адже там прихистиличи не найбільше біженців серед громад області. Майже 8 тисяч ВПО там зараз проживають, а всього з 24 лютого громада прийняли приблизно 15-16 тисяч транзитних переселенців.

До вантажу увійшли 6 палет (понад 3 тон) продуктових наборів, 6 дитячих візочків, 1,5 палет дитячого харчування,ковдри, пледи, постільна білизна, засоби гігієни, сухе молоко, м’ясні та овочеві консерви, усе – відповідно до запитугромади.

Начальник ОВА відзначив, що особливою увагою в кожній громаді на Вінниччині охоплені родини з дітьми, яким щодня потрібнедитяче харчування та предмети догляду.

«Ми стараємось вирішуватиці питання з нашими зарубіжними партнерами із Польщі, Німеччини, Чехії, так що допомогу продовжуємо надавати, відповідно дозамовлення громади на онлайн платформі. Доставляємо вантажі, в основному, автомобільним транспортом, адже ворог пошкодив залізничні підстанції, ускладнивши логістику», - зауважив Сергій Борзов.

Понад 10% населення Вінниччини – це внутрішньо переміщені особи.

У рамках співпраці обласної військової адміністрації з міжнародними організаціями, кожна громада Вінниччини закріплена за певною міжнародною програмою. Зокрема, Погребищенська та Оратівська громади -за всесвітньою продовольчою програмою. Тут вже отримали виплати - 2220 грн.

Також для надання допомоги вимушеним переселенцям в області працюють програми від УВКБ ООН, МОН та IRC. Більше громад закріплено за УВКБ ООН, тож процес проведення виплат дещо довший, але всі без винятку ВПО в громадах отримають кошти від міжнародних фондів.

Паралельно продовжуються виплати з державного бюджету: 2000 грн для дорослих і 3000 грн на дітей та осіб з інвалідністю. Державні виплати проводяться лише для тих внутрішньо переміщених осіб, які прибули з регіонів активних бойових дій.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гуманітарна допомога Вінницький обласний гуманітарний штаб Погребмщенська та Оратівська громади 
Матеріали по темі