Суспільство

Психолог закликає вінничан витягувати дітей із соціальних мереж під час канікул

16 липня 2016, 11:29

 Якщо ваша дитина цілими днями грає у «війну» біля монітору комп’ютера, зводіть її в тир або на заняття з тренером по стрільбі – така рекомендація вінницького психолога Каріне Карапетян.

«Просто сказати дитині, щоб вона припинила сидіти біля компютера не допоможе. Якщо ви бажаєте, щоб спогади її дитинства у майбутньому були пов’язані з неймовірними пригодами, проаналізуйте її вподобання у інтернеті та підберіть ігри у реальному житті, які схожі на віртуальні. Наприклад, якщо дитина проводить багато часу за розмовами в соцмережах, знайдіть гурток чи організуйте вдома чаювання, де вона зможе поспілкуватися з однолітками, чи навіть з власними батьками, якщо ж грає у супергероїв у віртуальні ігри – поведіть її на заняття зі скелелазіння, на футбол, або танці – адже справа ясна – дитині бракує відчуття, що вона герой», - рекомендує психолог.

Психолог щоліта проводить виїзди з дітьми, де пропонує альтернативу електронним іграшкам. Каже, якщо відпочинок дітей якісно спланований, вони не будуть тягнутися за планшетом.

«Я коли буваю з дітьми в таборах, не забороняю їм користуватися смартфонами чи планшетами. Однак ми домовляємося, що на ці пристрої ми виділяємо визначену годину раз на день. В інший час – забави. Коли дитина робить те, що їй приносить задоволення, часто навіть у визначений для дозволеного інтернету час його ігнорує, бо їй набагато цікавіше в реальному житті», - каже Каріне Карапетян.

Батькам, які досі ховали від дітей вимикачі від комп’ютера, штучно блокували інтернет та перешкоджали віртуальним іграм, радить припинити тиснути на свої чада та переглянути свої стосунки з дитиною.

«Зараз є багато батьків, які спілкуються зі своїми дітьми лише кілька хвилин на день – вранці, коли квапляться на роботу, і ввечері, коли час лягати спати, і всі стомлені. Дітям має бути з вами цікаво. І тоді буде більше вірогідності, що під час літніх канікул вони будуть робити те, що ви від них очікуєте – займатися творчістю, писати листи батькам та виготовляти хенд-мейд іграшки вам у подарунок. Більшість хвороб зцілюються любовю. Лише коли все з вашого боку зроблено, можете звертатися до терапевта та лікувати дитину від інтернет-залежності», - відзначає психолог.

Каріне зазначає, що спілкування у соціальних мережах є лише сурогатом комунікаці та ніколи не замінить особистої розмовм та щирих обіймів батьків. 

Вінниця.інфо

Теги: діти канікули літо психолог 
Матеріали по темі