Місто

QR-коди на визначних будівлях, сенсорна кімната і хімічна лабораторія – проекти вінничан для рідного міста

22 червня 2017, 14:56

 22 червня у Вiнницi були презентованi проекти на участь у конкурсi «Пiтчiнг Вiнниця 2017». На реалiзацiю проектiв-переможцiв будуть видiленi кошти Вiнницькою мiською радою та Британською Радою в Українi. Серед представлених iдей – QR коди на визначних мiсцях Вiнницi, з яких за допомогою гаджету можна зчитувати iнформацiю про той чи iнший об’єкт на трьох мовах. А також – лекторiї, пiд час яких за допомогою мультимедiйних проекторiв на фасади визначних будiвель проектуватимуться фото та вiдео з зображеннями цього ж будинку в минулому. Крiм того, вiнничани запропонували облаштувати сенсорну кiмнату в дитячому садку № 27, поводити заняття з хiмiї для вiнницьких школярiв у Донецькому унiверситетi тощо.

 Про це повідомляє прес-служба Вінницької міської ради.

«Дякую учасникам конкурсу за активнiсть та iдеї, проекти дiйсно цiкавi i потрiбнi для нашої територiальної громади. Ви показуєте приклад, що можна реалiзовувати проекти спiльними зусиллями i таким чином робити життя нашої територiальної громади бiльш цiкавим, а Вiнницю – ще бiльш комфортною. У мiста є Стратегiя, одним з прiоритетiв якої є сильна територiальна громада i такi проекти ще раз нам показують, що дiйсно наша територiальна громада стає все бiльш сильнiшою та згуртованою. Тож, бажаю всiм учасникам удачi», – каже заступник мiського голови Галина Якубович.

«Вiнниця – це велика територiя, на якiй ми з вами живемо i наскiльки ми вкладаємо в неї свої iдеї, мрiї настiльки буде цiкавiше i активнiше наше життя. Ми дуже хочемо максимально пiдтримати проекти, але це конкурс i звичайно будуть вiдiбранi найкращi. Але ми будемо дуже старатися, щоб цiкавi iдеї якi не пройдуть в цьому конкурсi, все одно не залишилися без уваги, ми прикладаємо максимум зусиль щоб разом знайти можливостi i реалiзувати й цi проекти. Конкурс проектiв вiдбувається у рамках програми «Активнi громадяни» вiд Британської ради у спiвпрацi з Вiнницькою мiською радою, Iнститутом розвитку мiст, Благодiйним фондом «Подiльська громада» i ГО «Гармонiя», – каже голова ГО «Гармонiя» Раїса Панасюк

«Вiнниця є для нас символiчною, адже саме три роки тому якраз саме у Вiнницi був реалiзований наш перший соцiальний проект – iнклюзивний майданчик. Для нас це має велике значення», – зазначив директор програми «Активнi громадяни» вiд Британської ради в Українi Вiталiй Тихонович.

Серед запропонованих проектiв – «Хiмiя це просто» Донецького нацiонального унiверситету iменi Василя Стуса. «В Українi iснує проблема не зацiкавленостi дiтей у вивченнi природничих факультетiв. А ми, представники Донецького нацiонального унiверситету iменi Василя Стуса, можемо бути корисними громадi Вiнниччини проводячи безкоштовнi науково-поляризацiйнi заняття з дiтьми вiнницьких шкiл. Метою нашого проекту є популяризацiя науки хiмiї серед школярiв Вiнницi, пропагування розвитку науки в Українi шляхом облаштування хiмiчної лабораторiї в унiверситетi. Ми плануємо проводити наукову поляризацiйнi заняття зi школярами, набравши двi групи вiд 12 до 15 дiтей. Крiм того, ця лабораторiя також буде використовуватися для навчання наших студентiв», – зазначила Наталiя Леонова, яка презентувала проект «Хiмiя – це просто».

Представник дошкiльного навчального закладу № 27 Тетяна Рожок презентувала проект «Сенсорна кiмната Лого Смайл». «Метою нашого проекту є успiшна соцiальна адаптацiя дiтей з особливими освiтнiми потребами шляхом обладнання у нашому закладi сенсорної кiмнати. Наш заклад комбiнованого типу, де поруч з групами загального розвитку функцiонують групи для дiтей з вадами мовлення. Садок вiдвiдує 370 вихованцiв, згiдно заключення психолого-медико-педагогiчної комiсiї 96 з них мають рiзнi мовленнєвi порушення, троє дiтей мають порушення емоцiйної i поведiнкової сфери. Я переконана, що сенсорна кiмната розширить дiапазон можливостей для педагогiв щодо надання дiагностично-консультативної, корекцiйно-вiдновлювальної i психологiчної допомоги цим дiтям», – каже Тетяна Рожок.

Вiктор Мазурик представив проект по встановленню автономних зарядних пристроїв на сонячних батареях на набережнiй Свiтломузичного фонтану, де б люди могли заряджати свої гаджети. «До Вiнницi приїжджає велика кiлькiсть людей, одним з мiсць, якi полюбляють туристи є Свiтломузичний фонтан. Багато з них фотографується, знiмають вiдео i якщо їхнi гаджети розрядяться, вони матимуть змогу їх зарядити», – каже Вiктор Мазурик. Олексiй Циганков розповiв про проект «Вiнниця крiзь час». «Метою проекту є популяризацiя окремих iсторичних об'єктiв мiста за допомогою мультимедiйних засобiв. Ми хочемо провести сiм лекторiїв за допомогою мультимедiйних проекторiв:  на фасадах iсторичних будiвель будуть проектуватися фотографiї або навiть вiдео-матерiали з iсторiєю саме цього конкретного будинку. Наприклад, будiвля Вiнницької мiської думи, повз яку щодня ходить багато вiнничан, але бiльшiсть не знає що було всерединi цього будинку на початку столiття», –  каже Олексiй Циганков.

Андрiй Янченко презентував проект «Вiльна мапа». «Подорожуючи мiстами, люди звертають увагу на визначнi мiсця, але, на жаль, часто трапляється, що про них немає iнформацiї навiть в Iнтернетi. Тому виникла iдея розмiстити на визначних об'єктах мiста Вiнницi iнформацiйнi QR коди. В сучасному свiтi кожна людина має гаджети i може просканувати QR код та отримати доступну iнформацiю. Цей проект несе в собi освiтню мету для вiнничан. Важливо, що QR коди на об'єктах архiтектури не будуть псувати їхнiй зовнiшнiй вигляд, а  кожен турист зможе отримати iнформацiю, адже вона буде представлена на трьох мовах. Також в проектi врахована iнклюзiя», – розповiв Андрiй Янченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: конкурс 
Матеріали по темі