Економіка

Рада проголосувала за введення ринку землі з 1 липня 2021 року

31 березня 2020, 09:37

31 березня Верховна Рада підтримала за основу і вцілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні.

За - 259 депутатів, проти – 24, утрималися – 3, не голосували 29. Всього – 315. По фракціях: «Слуга народу» - 206, «Європейська солідарність» - 23, «Голос» - 13, депутатська група «Довіра» - 12, позафракційні - 5. Інформація - на сайті Верховної Ради.

На першому етапі доступ до ринку землі отримають з 1 липня 2021 лише фізичні особи: одна людина зможе придбати не більше 100 га. В 2024 році - наступний етап, сільськогосподарську землю дозволять купувати юридичним особам. Одна компанія зможе придбати до 10 тис. га землі.

Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності забороняється. Це право виключно для громадян та їхніх земельних паїв.

Іноземцям заборонили продаж і купівлю землі, поки не буде рішення референдуму

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення. Цей абзац втрачає чинність за умови та з дня схвалення на референдумі рішення, визначеного в абзаці восьмому частини першої цієї статті.

Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення юридичними особами, створеними і зареєстрованими за законодавством України, учасниками (засновниками) або кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, які не є громадянами України, може здійснюватися з дня та за умови схвалення цього на референдумі.

Заборона продажу за будь-яких умов: 50-кілометрова зона від кордонів, заборона продажу росіянам

За будь-яких умов, у тому числі у випадку схвалення на референдумі рішення, визначеного в абзаці восьмому частини першої статті 130 Земельного кодексу України, забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:

1) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, - на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, земельні ділянки сільськогосподарського призначення, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), і які розташовані ближче 50 кілометрів від державного кордону України (крім державного кордону України, який проходить по морю);

2) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом;

3) особами, які належать або належали до терористичних організацій;

4) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є іноземні держави;

5) юридичними особами, у яких неможливо встановити бенефіціарного власника (контролера);

6) юридичними особами, бенефіціарні власники (контролери) яких зареєстровані в офшорних зонах, віднесених до переліку офшорних зон Кабінетом Міністрів України;

7) фізичними та юридичними особами, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції» у вигляді заборони на укладення правочинів з набуття у власність земельних ділянок, а також пов’язаними з ними особами;

8) юридичними особами, створеним за законодавством України, що перебувають під контролем фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих у державах, включених Міжнародною групою з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Розрахунок за землю лише безготівковий. Банки не зможуть купувати землю, а лише брати її у заставу.

Прийняття проекту закону про відкриття ринку сільгоспземель є однією з двох умов отримання Україною нової програми МВФ.


Вінниця.info, фото з сайту Верховної Ради

Теги: ринок землі 
Матеріали по темі