4 квіт. 2022 14:27

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:51
Суспільство
0

137

0

Радіаційний фон і якість питної води – результати досліджень на Вінниччині

Радіаційний фон і якість питної води – результати досліджень на Вінниччині

Попереджають про необхідність кип’ятіння та відстоювання води з криниць перед вживанням


Радіаційний фон і якість питної води – результати досліджень на Вінниччині

ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» опублікував результати моніторингу радіаційного фону та якості питної води Вінницької області станом на 4 квітня.

«За період з 28 березня по 04 квітня виконано 294 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11мкЗв/год до 0,18мкЗв/год, що НЕ перевищує багаторічний фоновий рівень», - зазначено в повідомленні.

Радіаційний фон і якість питної води – результати досліджень на Вінниччині

Лабораторно досліджено 371 пробу води з водогонів області на санітарно – хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановлено:

  • 327 проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;
  • 44 (13,5%) проб не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за показником - перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в межах 1,2 – 1,4 рази від норми (м. Хмільник КП «Хмільникводоканал»).

«Зазначені відхилення характерні для щорічного весняного періоду року та пов'язані з таненням льоду, стоком органічних забруднень у вододжерело із опадами, а на сьогодні ще й зі зменшенням водорозбору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси», - роз’яснюють фахівці.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

Лабораторно досліджено 131 пробу води з громадських криниць області на санітарно – хімічні та бактеріологічні показники.

За результатами досліджень встановлено:

  • 97 проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;
  • 34 (26,0%) проби не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (невідповідність вимогам по вмісту нітратів, загальній жорсткості та загальних колі формах). Це 1-2 громадські криниці Бершадського, Вінницького, Калинівського, Теплицького, Хмільницького районів та м. Ладижин.

«Відхилення по вмісту нітратів та загальній жорсткості засвідчують природний вміст даних речовин у водоносному горизонті, крім того нітрати є ознакою органічного забруднення - наднормативне використання азотовмісних органічних добрив, фекальне забруднення. Джерелом забруднення є вигрібні ями, негерметичні септики, або ємності для збору рідких відходів, гноєсховища, місця утримання худоби тощо», - пояснюють в Центрі.

Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Але вінничан попереджають про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info