Суспільство

Раніше палили, тепер - міндобрива для городу: як на Вінниччині розв'язали проблему з утилізацією опалого листя

26 жовтня 2021, 15:38

Марія Вікентіївна з села Війтівка на Вінниччині, останні роки для городу використовує як міндобрива листя зі свого садка. Місцевий бібліотекар розповідає, що так добряче економить сімейний бюджет. Таким самим принципом користуються як її інші односельчани. Так і велике місцеве підприємство, що листя та стовбури кукурудзи подрібнює прямо на полі.

«У нас листя вже давно не палять. Вже стільки було тої інформації про те, що так робити дуже небезпечно. І вже стільки є різних методик, як листя можна використовувати з користю. От ми, так, як міндобрива нині дорогі, а худоби практично ніхто не тримає, робимо його з листя», - розповідає пані Марія.

Після збору осіннього врожаю, перед тим, як землю планує проорати, спочатку працює у садку.

«Зібрала листя, ним вкрила город та проорали. Мої родичі ще приєднують граблі «сонечко» для мототрактора, якими зазвичай траву збирають. Листя собі із землею перегниває. І збагачує його мінеральними добривами», - зауважує вона.

Жінка також розповідає, що на полях місцевого підприємства землю мінералізують перед зимівлею листям та стовбурами кукурудзи, з якої зібрали врожай. Прямо дрібнять їх на полі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото Війтівецької ОТГ.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина утилізація листя міндобрива 
Матеріали по темі